Cumhuriyetçi vekillerden Prometheum çıkışı

Cumhuriyetçi vekillerden Prometheum çıkışı

Paylaş
BTC Piyasası: Cumhuriyetçi vekillerden Prometheum çıkışı

Bazı Cumhuriyetçi milletvekilleri, SEC‘e dijital varlık şirketi Prometheum’a verilen özel bir komisyoncu-bayi lisansının zamanlaması hakkında tasalarını lisana getiriyor.

Vekillerin bu telaşları, kriptoyu düzenlemek maksadıyla çalışan milletvekillerinin gündeminde yer alıyor.

Bazı Cumhuriyetçi vekiller SEC’in Prometheum’a verdiği lisanstan ötürü rahatsız

Prometheum, SEC tarafından denetlenen Finans Dalı Düzenleme Kurumu’ndan (FINRA) aldığı özel bir komisyoncu-bayi lisansı ile dikkat çekti. Bu lisans, dijital varlık menkul değerlerini saklama yetkisi veriyor. Bu gelişme, kripto düzenlemesi üzerine çalışan birtakım Cumhuriyetçi milletvekilleri tarafından dikkatle izleniyor.

House Finansal Hizmetler Komitesi Lideri Patrick T. McHenry, Menkul Değerler ve Borsa Kurulu Lideri Gary Gensler’a bir mektup yazarak, Prometheum’un lisans onayına ait dokümanların teslim edilmesini istedi. McHenry, Prometheum lisansının onayının zamanlamasının, dijital varlık düzenlemeleri üzerine çalışan komitelerin tartışmalarının ortasında gelmesinin önemli soruları gündeme getirdiğini söz etti.

BTC Piyasası: Cumhuriyetçi vekillerden Prometheum çıkışı 1

McHenry, mektubunda ayrıyeten Prometheum’un lisans onayının, dijital varlık menkul değerlerinin saklanmasının düzenlemesine gerek olmadığını gösterdiği formundaki tasaları lisana getirdi. Ayrıyeten, Prometheum’un Çin Komünist Partisi ile olan irtibatlarına dair tasaları de lisana getirdi.

Prometheum, geçmişte dijital varlık menkul değerlerini mevcut menkul değerler maddelerine uygun formda işleten bir kripto ticaret platformu oluşturmak istediklerini tabir etmişti. Fakat bu teşebbüs kripto sanayisinde tartışmalara neden olmuştu.

McHenry, FINRA Lideri Robert Cook’a yazdığı bir mektupla da, Prometheum’un Çin Komünist Partisi ile olan kontaklarının oluşturduğu riski değerlendirdiği adımları sordu. Milletvekilleri, ayrıyeten FINRA’ya Prometheum’un başvurusu ve bu tıp müracaatların nasıl işlediği hakkında bilgi istediler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap