CTFC Liderinden Kritik Kripto Para Açıklamaları!

CTFC Liderinden Kritik Kripto Para Açıklamaları!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: CTFC Liderinden Kritik Kripto Para Açıklamaları!

CFTC Lideri Rostin Behnam’a nazaran, kripto para piyasası bir çeşit düzenleyici çerçeve istiyor. Behnam Pazartesi günü Intercontinental Exchange’in düzenlediği bir podcast sırasında görüşlerini açıkladı.

CFTC Lideri: Kripto para piyasasını düzenlemek gerekiyor!

Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Kurulu (CFTC) Lideri Rostin Behnam, bu hafta bir podcast’te kripto piyasası konusunda açıklamalar yaptı. Behnam, kripto para piyasasını düzenlemek için bir şeyler yapılması gerektiğini söyledi. Ayrıyeten, “çözümün” Kongre’nin maddeyi geçirmesi olduğunu kaydetti. Behnam, Intercontinental Exchange’in düzenlediği bir podcast sırasında, dolandırıcılık ve manipülasyon telaşlarına atıfla şu görüşlerini açıkladı:

Piyasa bir tıp düzenleyici çerçeve istiyor üzere görünüyor. Net bir düzenleyici çerçeve olması halinde kurumsal talebin muhtemelen artacağını varsayım edebilirsiniz. Ancak benim için, perakende iştiraki düşünüyoruz, katiyen benden evvelki on yıl boyunca uygulama geçmişimizi düşünüyorum. Ve bence bu, bir şeyler yapılması gerektiğinin epeyce açık bir ispatı.

Ulaş Utku Bozdoğan: CTFC Liderinden Kritik Kripto Para Açıklamaları! 1

Kriptoyu düzenlemek için birtakım yasa tasarıları hazır

Milletvekilleri kripto para ünitelerini düzenlemek için kimi yasa tasarıları hazırladı ve kabul etti. Bunlardan biri de CFTC’ye daha fazla güç verecek biçimde Meclis’te oylanmak üzere hazırlanıyor. “21. Yüzyıla Ahenk Yasası” başlıklı tasarı, tasarının CFTC ile Menkul Değerler ve Borsa Kurulu ortasındaki boşlukları kapatacağını söyleyen Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri tarafından yönetiliyor.

Kripto para üniteleri emtia mı, menkul değer mi?

SEC Lideri Gary Gensler, mevzuatın gerekli olmadığını ve mevcut menkul değerler maddelerinin kriptoyu düzenlediğini söylüyor. Bununla birlikte Gensler, birçok kripto para ünitesinin menkul değer olduğunu belirtiyor. Bu ortada Rostin Behnam, açıklamasında piyasanın yüzde 70’inin emtia olduğunu söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: CTFC Liderinden Kritik Kripto Para Açıklamaları! 2

Behnam, ICE Baş İrtibat Sorumlusu Josh King ile yaptığı podcast yayınında “Çözüm, emtia tokenleri etrafındaki boşluğu dolduracak mevzuatı Kongre’den çıkarmak” dedi. Behnam, her iki kurumun da kripto para piyasasını düzenlemek için birlikte çalışması gerektiğini belirtti. Bu bağlamda şu açıklamayı yaptı:

Kongre üyelerinden gelen sorular, duruşmalar ve işaretlemeler beni cesaretlendiriyor. Bunlardan bir ya da ikisi geçen hafta gerçekleşti. Bence toplu olarak bir şeyler yapmazsak, bu krizleri yaşamaya devam edeceğimizin net bir biçimde farkına varıldı. Müşteri kayıpları yaşamaya devam edeceğiz.

Bitcoin vadeli süreçlerinin listeden çıkarılması

Josh King ve Rostin Behnam Pazartesi günü Bitcoin eserleri hakkında da konuştu. King, birtakım Bitcoin vadeli süreç mukavelelerinin yakın vakitte listeden çıkarıldığını söyledi. King “İlginç bir formda, Bitcoin için vadeli süreç mukavelelerini bu hafta Bakkt’tan kaldırdık. Bir piyasa olacağını düşünmüştük fakat olmadı,” dedi. Bu ortada, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para borsası Coinbase, bu hafta ABD’deki uygun müşterilere kripto vadeli süreç ticareti hizmetleri sunmak için düzenleyici onay aldı. Bahse mevzu yorumlar, bu gelişmenin akabinde geldi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap