CryptoCompare En İyi 10 Kripto Para Borsasını Sıraladı

CryptoCompare En İyi 10 Kripto Para Borsasını Sıraladı

Paylaş
CryptoCompare En İyi 10 Kripto Para Borsasını Sıraladı

Kripto para şirketlerinden CryptoCompare, kripto para borsalarını sıralayarak yeni bir liste oluşturdu.

Londra merkezli şirket kripto para borsalarını sıralamaya ilk olarak haziran ayında başladı. Şirket kısa süre önce de bu listenin güncellenmiş halini yayınladı.

Yeni Liste

CryptoCompare kripto para borsalarını kullanım kolaylığı, güvenlik, itibar vs. gibi ölçütler üzerinden değerlendiriyor ve borsalar için özel bir sıralama oluşturuyor.

CryptoCompare birkaç saat önce bu listenin güncellenmiş halini yayınladı. Şirketin araştırmalarına göre şu anda sektörün en iyi 10 kripto parası şu şekilde (iyiden kötüye):

GeminiPaxosItBitCoinbaseKrakenBitstampLiquidOKExPoloniexBitFlyerBitfinex

Neler Değişti?

CryptoCompare’in haziran ve kasım ayları için hazırladığı sıralamada ciddi farklılıklar olduğunu görebiliyoruz.

Şirket öncelikle eskisi gibi 100 farklı spot borsasını değil 160 tane borsayı inceliyor. Bu da çok daha kapsamlı bir çalışma yapıldığını gösteriyor. Değişen bir diğer şey ise elbette sıralamanın kendisi.

Fark edilebileceği üzere listede Binance yer almıyor. CryptoCompare CEO’su Charles Hayter tarafından yapılan açıklamalara göre şirket, Binance’i Mayıs 2019’da yaşanan saldırı yüzünden ilk 10’a almama kararı aldı. Binance mayıs ayının başlarında bir hack saldırısına uğradı ve bunun sonucunda 7 binden fazla Bitcoin (42 milyon dolar civarı) çalınmıştı.

CryptoCompare, Haziran 2019’da yayınladığı sıralamada Binance’i listenin yedinci sırasına yerleştirmişti. Kasım 2019 listesinde birinci sırada yer alan Gemini bundan birkaç ay önce Binance’in hemen arkasında, sekizinci sıradaydı. CryptoCompare’in ilk listesinin zirvesinde ise Coinbase vardı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap