Cross River Bank’a FDIC Şoku

Cross River Bank’a FDIC Şoku

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cross River Bank’a FDIC Şoku

Kripto dostu Cross River Bank, kimi uygulamaları sebebiyle FDIC incelemesiyle karşı karşıya.

Kripto dostu Cross River Bank, düzenleyicinin “güvenli olmayan yahut sağlam olmayan bankacılık uygulamaları” olarak isimlendirdiği Federal Deposit Insurance Corporation’dan bir onayına tabi tutuldu.

Cross River Bank, FDIC İncelemesiyle Karşı Karşıya

Banka, FDIC buyruğunda listelenen meseleleri kabul etmedi yahut reddetmedi. Federal Deposit Insurance Corporation, kripto dostu Cross River Bank’a “güvenli olmayan yahut sağlam olmayan bankacılık uygulamaları” ile ilgili bir onay buyruğu gönderdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cross River Bank’a FDIC Şoku 1

Bankaya FDIC’den gelen onay buyruğu metninde şunlar yazılıydı:

“FDIC mevzuyu kıymetlendirdi ve bankanın, iç denetimleri, bilgi sistemlerini kurma ve sürdürmede başarısız olarak yürürlükteki adil borç verme maddelerine, düzenlemelerine ahengiyle ilgili olarak inançlı olmayan yahut sağlıklı olmayan bankacılık uygulamalarına giriştiğini ne kabul ne de inkar etti.”

Bir Cross River Bank sözcüsü, buyruğun bankanın iki yıl evvelki borç verme süreçlerinin sistemleriyle ilgili standart bir incelemenin sonucu olduğunu tabir etti. 

Sözcü açıklamalarında şunları dedi:

“İncelemeden evvel iyileştirilebilecek alanları belirledik ve inceleme başkalarını belirledi. O vakitten beri, teknoloji ve çalışana yatırım dahil olmak üzere adil kredi verme ve başka programlarımızda proaktif olarak değerli geliştirmeler yaptık. Şu anda iyileştirmelerin birden fazla tamamlandı. Kalan iyileştirmeler ise önümüzdeki aylarda tamamlanacak.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap