Colorado valisi, Bitcoin kabulünde ısrarcı

Colorado valisi, Bitcoin kabulünde ısrarcı

Paylaş
BTC Piyasası: Colorado valisi, Bitcoin kabulünde ısrarcı

Yaklaşık 6 milyon nüfusuyla ABD’nin büyük eyaletlerinden Colorado’nun valisi Jared Polis, kripto para fiyatlarındaki son düşüşlere rağmen Bitcoin ile vergi ödemesi yapılabilmesinin önünü açmaya kararlı.

Bugün Ulusal Valiler Birliği toplantısında bir konuşma yapan Polis, fiyat düşüşlerinin kripto para kabulüne bir etkisi olmadığını vurguladı. Polis, eyaletin kripto parayla yapılan ödemeleri hızlı bir şekilde dolara çevireceğini ve bekletmeyeceğini söyledi.

Vali, “Eyalet yönetimi olarak kripto para tutmayacağız ve işlem gerçekleştirildiğinde bunlar anında dolara çevrilecek. Yönetim, olumlu veya olumsuz herhangi bir şekilde spekülatif tarafta bulunmayacak. Kripto parayı yalnızca ödeme amacıyla bir değişim aracı olarak kullanmak istiyoruz.” dedi.

Polis, uzun bir süredir kripto paraları destekleyen bir isim. Ayrıca kampanyası için Bitcoin bağışı kabul eden ilk ABD’li politikacıydı. Vali, vergi ödemelerinde kripto para kabul etme planını, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında ortaya atmıştı ve Colorado’nun bunu mümkün kılan ilk eyalet olmasından heyecan duyacağını belirtmişti. Bununla birlikte, 2018 yılında Ohio eyaleti, işletmelerin vergilerini kripto parayla ödemelerine izin vermeye başlamıştı fakat bireyler kapsama dahil değildi. Yalnızca 10 şirketin bunu tercih etmesinin ardından bir yıl sonra bu uygulamadan vazgeçildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Beyaz Saray kripto parada devreye girecek

Bu arada dün de Arizona eyaletinde Bitcoin’in yasal para olması için bir yasa tasarısı sunuldu fakat ABD Anayasası gereği bunun yasa niteliği kazanması mümkün görünmüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap