Çöküşü Bilen Analist: Bitcoin İçin 5X’lık Tepe Yolunu Çizdi!

Çöküşü Bilen Analist: Bitcoin İçin 5X’lık Tepe Yolunu Çizdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşü Bilen Analist: Bitcoin İçin 5X’lık Tepe Yolunu Çizdi!

Lider kripto para güç göstermeye devam ettikçe analistler geleceğine daha optimist bakıyor. Mayıs 2021’deki kripto piyasası düzeltmesini hakikat formda varsayım eden bir analist de bunlardan birisi. Analist, her şey yolunda giderse Bitcoin (BTC)’nin piyasa yapısının şu anda potansiyel olarak 200.000 dolar işaretine yaklaşma yolunda olduğunu ileri sürüyor.

Bitcoin fiyatı ne vakit 200 bin dolara ulaşacak?

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, önder kripto para Bitcoin 38 bin doların üzerinde kalmaya devam ediyor. Dahası, 40 bin dolara göz kırpıyor. Fakat, mevcut durumda hafif bir irtifa kaybıyla uçuşuna devam ediyor. Bu ortada, ‘Dave the Wave’ takma isimli analist, Bitcoin’in aylık grafikteki hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) göstergesinin BTC için güçlü bir yükseliş momentumuna işaret ettiğini söylüyor. Analistler, MACD’ı klasik olarak trend dönüşlerini tespit etmek ve trendleri teyit etmek için kullanır. Dave the Wave, bu göstergeye dayanarak, “Bitcoin, aylık MACD’sinde öteki bir histogram bastı. Kaç kişi bu türlü bir şey bekliyor?” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşü Bilen Analist: Bitcoin İçin 5X’lık Tepe Yolunu Çizdi! 1Kaynak: Dave the Wave

Analistin grafiğine bakıldığında Dave the Wave’in BTC’nin 2025 Aralık ayına kadar 200.000 doların üzerine çıkacağını kestirim ettiği anlaşılıyor. Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesiyle birlikte analist, BTC üzerinde çok fazla fikir birliği olacağını söylüyor. Ayrıyeten, BTC’nin bu maksadına birinci vakit çizelgesinden çok daha erken ulaşma mümkünlüğünü ortaya çıkaracağını belirtiyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bana burada biraz sorun varmış üzere geliyor. BTC, teknik açıdan uygun görünüyor, lakin birden fazla kişi bunu bekliyorsa, bu (karşıt bakış açısından) sıkıntılı hale gelir. Tahminen de bir yıl önden koşacak!

BTC bu kritik bölgeden çıkmaya çok yakın!

Dave the Wave, kısa vadeli dalgalanmaları filtrelerken Bitcoin’in uzun vadeli piyasa döngülerinin en yüksek ve en düşük düzeylerini kabaca yansıtmayı amaçlayan kendi logaritmik büyüme kanalları (LGC’ler) versiyonunu kullanıyor. Analiste nazaran Bitcoin neredeyse bir buçuk yıldır LGC’nin “alım bölgesinde” duruyor. Lakin, artık bu bölgeden çıkmaya çok yakın. Buradan hareketle analist, şu yorumu yapıyor:

BTC fiyatı yaklaşık bir buçuk yıldır, yani 17 aydır LGC’nin alım bölgesinde. Daha kaç ay var merak ediyorum… Grafikte 2018’den bu yana gölgeli bölge.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşü Bilen Analist: Bitcoin İçin 5X’lık Tepe Yolunu Çizdi! 2Kaynak: Dave the Wave

Bu ortada, yazı sırasında Bitcoin, günlük bazda hafif bir yararla 38.748 dolardan süreç görüyordu. BTC haftalık grafiğinde %2,6 yeşil bölgede duruyor. Ayrıyeten, aylık grafiğinde %12’nin üzerinde kıymet kazandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap