Çöküşleri Öngören Efsane: Bu 3 Altcoin Tırmanabilir!

Çöküşleri Öngören Efsane: Bu 3 Altcoin Tırmanabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Öngören Efsane: Bu 3 Altcoin Tırmanabilir!

Lider kripto para Bitcoin, 27 bin dolarlık kritik dayanağın altına kaydı. Bu da piyasada kaygıları artırdı. Geniş takipçi kitlesine sahip bir kripto traderı ve analisti, BTC kıymetli bir direnç düzeyinin altında kaldığı için Bitcoin boğalarını uyarıyor. Bununla birlikte analist, 3 altcoin projesi için umutlu ve onlarda yükseliş potansiyeli görüyor.

Analist: Bitcoin’in ‘ruh ezici’ düşüşle karşı karşıya kalması olası!

Piyasada çöküşleri isabetli öngören Bluntz takma isimli analist, X toplumsal medya platformundaki 224.000 takipçisine, Bitcoin’in dört yıl evvel BTC’nin 2017’deki en yüksek düzeyinden %80’in üzerinde geri çekilmesine emsal bir biçimde sert bir düzeltme yaşayabileceğini söylüyor. Analistin başarılı öngörüleri için Btcpiyasasi.com’un bu makalesine göz atınız. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

BTC’de sıçrama yapmadan ne kadar uzun müddet aşağıda kalırsak, 2019’a benzeri bir ruh kırıcı makro geri çekilme yaşayabileceğimizi hissediyorum. Burada momentumun azaldığı açık ve yükselişte kalmak gitgide zorlaşıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Öngören Efsane: Bu 3 Altcoin Tırmanabilir! 1Kaynak: Bluntz/X

Takma isimli analiste nazaran, Bitcoin’in sert bir düzeltme yapmadan evvel birinci olarak ralli yapması mümkün. Bu doğrultuda analist, “İlk olarak 30.200 dolarlık tepeleri görmemiz muhakkak sürpriz olmaz. Buradan rastgele bir çöküşten daha mantıklı görünüyor,” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Öngören Efsane: Bu 3 Altcoin Tırmanabilir! 2Kaynak: Bluntz/X

Lider kripto para Bitcoin yazı sırasında, günlük bazda %7,85 kayıpla 26.300 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten BTC, haftalık vakit diliminde %10’un üzerinde paha kaybetti. Bu nedenle, Bitcoin’in çöküşünün, Bluntz’un bahsettiği sıçramadan evvel gerçekleşiyor olması da olası.

Bu iki altcoin projesinde üst taraflı potansiyel var!”

Bluntz ayrıyeten VeChain (VET) ve Hedera (HBAR) isimli iki altcoin projesinin, BTC’nin top oynaması halinde üst taraflı bir hareket potansiyeli gösterdiğini belirtiyor. Buradan hareketle analist, şu açıklamayı yapıyor:

Öldüğünü düşündüğüm birkaç rastgele altcoin burada yeterli görünmeye başladı. VeChain yakın görünüyor ve Hedera sağlam bir çıkışla geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Öngören Efsane: Bu 3 Altcoin Tırmanabilir! 3Kaynak: Bluntz

Merkezi olmayan kurumsal Blockchain VeChain, yazı sırasında 0,01596 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten altcoin günlük bazda %4,5 düşüş gördü. Dağıtık defter Hedera’nın lokal tokenı HBAR ise yazı sırasında 0,05707 dolardan süreç görüyor. HBAR da bugün derin düşüş gören altcoin’ler ortasında yer alıyor. HBAR, basın vaktinde günlük bazda %6’nın üzerinde kayıp gördü.

Bluntz: Bu altcoin de sağlam bir kırılmaya yakın!

Analist, Blockchain endeksleme protokolü The Graph’ı (GRT) da ele alıyor. Bluntz, altcoin projesi için, “GRT sağlam bir kırılmaya yakın. Burada biraz çalışıyor. Keşke likiditesi daha uygun olsaydı. Sanırım şimdilik bir spot çantaya sıkışıp kaldım,” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Öngören Efsane: Bu 3 Altcoin Tırmanabilir! 4Kaynak: Bluntz/X

GRT, yazı sırasında günlük bazda %8,6 düşüşle 0,0898 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap