Çöküşleri Öngören Efsane: BNB ve 5 Coini Short’luyorum!

Çöküşleri Öngören Efsane: BNB ve 5 Coini Short’luyorum!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Öngören Efsane: BNB ve 5 Coini Short’luyorum!

2022’deki Bitcoin çöküşünü evvelce haber veren bir kripto analisti, BNB ve 5 coin daha fazla kayıp bekliyor.

Capo, BNB ve 5 coin’e karşı konum aldı

En son tahlillerinde Capo, altcoin piyasasında yeni bir düzeltme dalgası beklediğini paylaştı. Bitcoin ve Binance Coin (BNB) üzere değerli kripto paralara ek olarak, aşağıdaki 5 altcoin de düşüş beklentisi altında:

  1. Ethereum Classic (ETC): Ağ güvenliği telaşları ve süreç suratı zorlukları nedeniyle ETC fiyatında düşüş öngörülüyor.
  2. Polkadot (DOT): Gelişmiş ekosistemine karşın DOT, genel piyasa düşüşü nedeniyle güçlü bir süreç geçirebilir.
  3. Litecoin (LTC): Litecoin, rekabetçi ödeme ağlarına olan artan talebe karşın kimi teknik zorluklarla karşı karşıya.
  4. Cardano (ADA): Yüksek beklentilere karşın, Cardano’nun önümüzdeki devirde fiyatında düşüş beklentisi içinde.
  5. VeChain (VET): LEdger defter teknolojisine dayalı VET, piyasa şartlarına bağlı olarak düşüş riski taşıyor.
Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Öngören Efsane: BNB ve 5 Coini Short’luyorum! 1

Capo bu 5 altcoin üzerinde short konum almayı tercih ediyor. Telegram paylaştığı tahlillerde, portföyünün %40’ını short konumlar için ayırdığını paylaştı. Analist, bilhassa BNB fiyatında önemli kayıplar görebileceğimizi söylüyor. Bunun nedenini Binance etrafındaki son gelişmelere dayandırıyor.

Çöküş kahini, Binance için FTX yazgısı gördü

Capo ayrıyeten, Binance CEO’su CZ’nin son paylaşımlarını FTX kurucusu SBF’nin paylaşımlarına benzetti. Analist, Binance Coin (BNB) ve üstte sıralanan başka altcoin’lerde misal bir düşüş öngörüyor. Capo’ya nazaran, CZ’nin ve SBF’nin paylaşımları, kelam konusu kripto paraların bedelindeki düşüş beklentisi konusunda bir ikaz niteliği taşıyor. Sonuç olarak Capo, 66.325 Telegram abonesine en büyük açık konumunun Binance Coin (BNB) ile olduğunu söylüyor.

HTF (yüksek vakit çerçevesi) ve LTF (düşük vakit çerçevesi) çizelgeleri. Çok düşüş PA (fiyat hareketi). Yakında berbat haberler bekliyorum, bu yalnızca an sorunu. Bu benim en büyük açık konumum.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Öngören Efsane: BNB ve 5 Coini Short’luyorum! 2

Teknik tahlillerinde Capo, BNB’nin üst taraflı bir kanaldan çıkıp düşüş eğilimine girdiğini belirtmek için Elliot Wave teorisini kullanıyor. Analist, birinci BNB fiyat gayesini aşağı tarafta, 125 dolar olarak belirledi. Bu da yazının yazıldığı tarihteki 241 dolar kıymetinden %48’den fazla bir düşüş manasına geliyor. Ayrıyeten Capo’nun radarında Ethereum (ETH) rakibi Solana (SOL) var. Solana’nın takviye olarak 30 doları tutamamasının akabinde SOL’un muhtemelen 25.36 dolara düşeceğini söylüyor.

Bitcoin’de zayıflık işaretleri gösteriyor

Son olarak Capo, Bitcoin için bir zayıflık işaretinin (SOW) oluşumunu gösteren ve aşağı istikamette yakın bir kırılmaya işaret eden bir Wyckoff dağıtım şemasının oynandığını söylüyor. Wyckoff prosedürü, balinaların biriktirip biriktirmediğini yahut satıp satmadığını belirlemeyi amaçlayan bir teknik tahlil tipidir. Birikim modeli, kurumsal yatırımcıların indirimli fiyatlardan satın alma uğraşıyla fiyatı denetim ettiği bir devri vurgular. Ayrıyeten, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bugün 21.000 Bitcoin opsiyon mukavelesinin süresi dolacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap