Çöküşleri Bilen Analist: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Artık Taban Yok!

Çöküşleri Bilen Analist: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Artık Taban Yok!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Analist: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Artık Taban Yok!

Kripto piyasasının 2022’de tabana vuracağını söyleyen ve yaygın olarak takip edilen bir analist, Bitcoin ve iki altcoin’in artık tabanı gördüğünü söylüyor. Glassnode kurucu ortağı Yann Allemann da Bitcoin için bir metriğin umut verici olduğunu belirtiyor.

Bitcoin, ETH ve SOL için artık taban yok!”

Eski ARK Invest yöneticisi Chris Burniske, BTC, ETH ve SOL’un bu takvim yılında yeni tabanlar yapmasının pek mümkün olmadığını söylüyor. Bu ortada, BTC, ETH, SOL ve kripto piyasasının geri kalanı geçen hafta içinde düşüşe geçti. Geçtiğimiz hafta Bitcoin %12, ETH %10,4 ve SOL %15,7 bedel kaybetti. Buradan hareketle analist, “Dip akbabaları” ya da daha düşük fiyatlar bekleyen lakin tekrar de uzun müddet devam etme niyeti olmayanlar konusunda uyarıyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

2019 faydalı bir bağlam olsa da, BTC, ETH ve SOL’un ’23’te yeni düşükler yapacağını sanmıyorum. Bence 2022 en düşük düzeydi. Bu bir darbe almayacağımız manasına gelmiyor. Lakin şayet haklıysak, uzun vadeli yükseliş trendinin ’24 ve ’25’e kadar devam edeceği manasına geliyor. Asla satın almayacak taban akbabalarına karşı dikkatli olun.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Analist: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Artık Taban Yok! 1

Piyasa için bir katalizör gerekiyor, bu olabilir!

Risk sermayesi şirketi Placeholder’ın ortaklarından Burniske’ye nazaran, merkezi olmayan finans (DeFi) kriptoyu son ayı piyasasından çıkarmaya yardımcı oldu. Analist, emsal bir katalizörün Bitcoin ve altcoin’leri mevcut ayı döngüsünden çıkarması gerekeceğini söylüyor.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Coinbase dayanaklı Ethereum katman-2 Blockchain’i Base üzerine inşa edilen yeni bir web3 toplumsal uygulaması olan Friend.Tech’i (FT) piyasada bir rüzgar estirdi. Analist, bunu bir sonraki boğa döngüsünü tetikleyecek bir örnek olarak gösteriyor. Bu doğrultuda Burniske, şunları söylüyor:

Bizi son ayı piyasasının derinliklerinden çekip çıkarmak için DeFi oyunları inşa edildi. FT üzere toplumsal oyunlar da bu döngüde bir katalizör vazifesi görecek. Maymunlar her vakit evvel maymunlaşır! Daha sonra toplumun geri kalanı takipçi uygulamalar tecrübesi temizledikçe gelir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çöküşleri Bilen Analist: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Artık Taban Yok! 2

Bitcoin için çok satım göstergeleri umut veriyor!

Lider kripto para Bitcoin, geçen hafta %10’luk kayda kıymet bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, daha sonra potansiyel bir yine canlanmaya işaret ediyor üzere. Ünlü Glassnode kurucu ortağı Yann Allemann, son durum hakkında görüşlerini paylaştı. Allemann’a nazaran BTC, 24,8 bin dolarlık son takviye düzeyinden tırmanırken, birtakım erken toparlanma işaretleri gösteriyor.

CoinGecko bilgilerine nazaran BTC, şu anda 26.117,20 dolar civarında süreç görüyor. BTC piyasasında kısa vadeli yararlar için bir fırsat olacak çok satım göstergeleri var. Lakin, Bitcoin meraklıları için her şey yolunda değil. Allemann’ın tahlili, 100 işaretinde dengelenen bir risk sinyaline işaret ediyor. Bu plato, teknik açıdan potansiyel bir konsolidasyon işaretidir. Basitçe söylemek gerekirse, piyasa talep dinamiklerinde kıymetli bir değişiklik olması gerekiyor. Aksi takdirde, bu olana kadar Bitcoin fiyatının bu aralıkta yatay hareket etmesi mümkün. Traderlar ve yatırımcılar için bu, esasen stratejilerini uyarlanabilir tutmak ve hem yükseliş hem de muhtemel dingin kademeler için hazırlıklı olmalarını sağlamak manasına geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap