Çöküşleri Bilen Analist, Bitcoin İçin Uyardı: Uydurma Ralli!

Çöküşleri Bilen Analist, Bitcoin İçin Uyardı: Uydurma Ralli!

Paylaş
BTC Piyasası: Çöküşleri Bilen Analist, Bitcoin İçin Uyardı: Uydurma Ralli!

Kripto para analisti Crypto Capo, Bitcoin (BTC)’in fiyat hareketine ait son tahliliyle kripto alanında bir defa daha tartışmaların fitilini ateşledi. Resmi Telegram hesabı aracılığıyla paylaştığı görüşleri, dünyanın önde gelen kripto para ünitesi için hem düşüş hem de yükseliş sinyalleri veriyor. İşte detaylar…

Bitcoin için düzmece ralli uyarısı var

Crypto Capo en son tahlilinde, Bitcoin piyasasında “sahte ralliler” olarak isimlendirdiği durumun devam ettiğini gösteren bir senaryonun ana çizgilerini çiziyor. Değerlendirmesine nazaran, bu rallilerin 28.300 ila 28.500 dolar ortasında makul bir fiyat aralığına ulaşılana kadar devam etmesi bekleniyor. Bitcoin fiyatının daha sonra düşüşe geçerek potansiyel olarak 25.000 dolar düzeyinin altına düşmesinden evvel mahallî tepenin 28.000 dolar civarında gerçekleşebileceğini öne sürüyor.

BTC Piyasası: Çöküşleri Bilen Analist, Bitcoin İçin Uyardı: Uydurma Ralli! 1

Crypto Capo, 25.000 dolar düzeyinin altında, 20.000 dolar ile 21.000 dolar ortasındaki bir sonraki değerli takviye aralığını tanımlıyor. Fiyatın bu seviyeyi aşması durumunda, potansiyel gayesi 12.000 dolar olan daha değerli bir aşağı yanlışsız hareket öngörüyor. Bu öngörü, yakın gelecekte Bitcoin yatırımcıları için potansiyel olarak şiddetli bir kademeye işaret ediyor. Crypto Capo ayrıyeten “sahte ralliler” kavramını ortaya atarak Bitcoin’in fiyat hareketlerinin gerçek piyasa talebinden değil spekülatif güçlerden kaynaklanabileceğini öne sürüyor. Bu rallilerin yaklaşan ikinci ve son basamağının 28.300 ila 28.500 dolar aralığında direnç göstermesi bekleniyor.

BTC fiyatında son durum

Analiz, Bitcoin’in evvelki haftalardaki nispeten düşük fiyat performansının art planında yer alıyor. Kripto para ünitesi, 27.000 dolar düzeyini tekrar elde etmek için kısa bir teşebbüste bulunmasına karşın reddedilerek 26.000 dolar düzeyine geri çekildi. Bitcoin’in 100 ila 200 dolar aralığında asgarî fiyat dalgalanmaları sergilemesiyle piyasa nispeten istikrarlı kaldı. Lakin Salı günü bu istikrar devrini bozan kıymetli bir gelişme yaşandı. Bir ABD mahkemesi, Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Grayscale’in amiral gemisi fonu GBTC’yi bir Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürme müracaatıyla ilgili kararını tekrar gözden geçirme talimatı veren bir yönerge yayınladı.

BTC Piyasası: Çöküşleri Bilen Analist, Bitcoin İçin Uyardı: Uydurma Ralli! 2

Bu yönerge bir Bitcoin ETF‘sinin onaylanmasını garanti etmese de, piyasa anında coşkuyla karşılık verdi. Birkaç saat içinde Bitcoin etkileyici bir fiyat artışı yaşadı ve 2.000 dolardan fazla yükselerek 28.000 doların üzerinde iki haftanın en yüksek düzeyine ulaştı. Bu süratli yükseliş, piyasanın düzenleyici ve kurumsal gelişmelere olan hassaslığının altını çizerek yaklaşık 80 milyon dolarlık kısa konumun tasfiyesini tetikledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap