‘Çöküş Kapıda’ Diyen Efsane: Altın ve Bunları Alın!

‘Çöküş Kapıda’ Diyen Efsane: Altın ve Bunları Alın!

Paylaş
BTC Piyasası: ‘Çöküş Kapıda’ Diyen Efsane: Altın ve Bunları Alın!

Amerika Birleşik Devletleri’nde artan enflasyon, ABD Dolar Endeksi’ni (DXY) global olarak daha fazla uğraş etmesine yol açtı. Lakin BRICS ülkelerinin global ekonomiyi “dolarsızlaştırmayı” planlaması nedeniyle önümüzdeki aylar dolar için daha güçlü geçebilir. Rich Dad Poor Dad müellifi, bu atağın altın fiyatını aya yükseltmesini bekliyor. İşte detaylar…

ABD doları için “çete savaşı” iması: Altın sıçrama mı yapacak?

Robert Kiyosaki bir Twitter gönderisinde, yaklaşık 41 ülkenin 22 Ağustos 2023’te Güney Afrika’da ABD Dolarına karşı bir ortaya gelmek üzere bir toplantıya katılabileceğini belirtti. “Çete Savaşı” sözünün altını çizdi. BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) ve başka ülkelerin “BRIC” para ünitesini başlatmak için bir ortaya gelmesini bekliyor. BRIC para ünitesi altın ile desteklenecektir. Kiyosaki, 1 BRIC’in 1 ons altına eşit olacağını, bunun da altın fiyatının bir formda 3.000 dolara ulaşmasına yol açacağını kelamlarına ekledi. Spot altın şu anda 1.972 dolardan süreç görüyor.

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün, ABD Doları, ABD Merkez Bankası’nın siyaset kararlarının ve Lider Jerome Powell’ın siyaset görünümüne ait yorumlarının incelenmesi nedeniyle zorluklarla karşılaştı. Doları altı büyük para ünitesine karşı ölçen USD endeksi, günü değerli ölçüde daha düşük bir düzeyde, 101,00 düzeyine yakın bir düzeyde tamamladı. Raporlara nazaran 40’tan fazla ülke BRICS kümesine katılmak istediklerini söz etmiş durumda. Bu gelişme, Rusya Devlet Lideri Vladamir Putin’in 22-24 Ağustos tarihleri ortasında gerçekleştirilmesi planlanan BRICS tepesine katılmayacağını teyit eden bir güncellemenin akabinde geldi. Üst seviye bir BRICS diplomatının BRICS para ünitesinin gündemde olmadığını belirttiği bildirildi. Lakin uluslar kümesi ABD dolarından uzaklaşmaya devam edecek.

Kiyosaki’nin teklifleri dikkat çekiyor

Kiyosaki, mesleği boyunca çeşitli yatırım unsurları ve tavsiyeleri paylaşmıştır. Müellif, bilhassa, riski azaltmak için yatırımlarınızı çeşitlendirmenizi öneriyor. Yatırımların pay senetleri, gayrimenkul, kıymetli metaller, kripto paralar üzere çeşitli varlık sınıflarına yayılmasını teşvik eder. Kıymetli metaller açısından altın ve gümüşü daima ön plana çıkarmıştır. Ayrıyeten Geçmişte Kiyosaki, alternatif bir yatırım ve klasik finansal sistemlere karşı bir müdafaa olarak Bitcoin ve kripto paralar hakkında genel olarak olumlu görüşlere sahipti.

BTC Piyasası: ‘Çöküş Kapıda’ Diyen Efsane: Altın ve Bunları Alın! 1

Bitcoin’i potansiyel bir paha deposu ve serveti fiat para ünitelerinin merkez bankaları tarafından kıymetinin düşürülmesi ve enflasyon risklerinden müdafaanın bir yolu olarak görüyor. Bitcoin’den “halkın parası” olarak bahsetmişti. Coinin ekonomik belirsizliğe karşı bir muhafaza vazifesi görebilecek daha erişilebilir ve merkezi olmayan bir para biçimi olduğunu belirterek onu altınla karşılaştırmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap