Çok Beklenen EOS Tabanlı Platformun Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Çok Beklenen EOS Tabanlı Platformun Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Paylaş
Çok Beklenen EOS Tabanlı Platformun Çıkış Tarihi Belli Oldu!

İlk olarak EOS yaratıcısı Block.One tarafından tanıtılan sosyal medya platformu Voice, 14 Şubat 2020’de –Sevgililer Günü’nde- beta sürümüne başlayacağını duyurdu. Voice, bu tarihi 5 Aralık’ta yayınlanan bir blog yazısı ile duyurdu. Firma ayrıca, gelişmeleri toplulukla paylaşacağına söz veriyor.

Voice, şimdiden beta sürümüne katılmak için kaydolan binlerce kişi olduğunu söylüyor. Firma, girişimin hala düzenleyici belirsizlikten etkilendiğini ve uygunluğun sağlanması için hala regülatörlerle çalıştığını itiraf ediyor.

Voice’da neler yeni?

Platform kullanıcılara, kendi token’ları biçiminde, “çevrim değeri (cycle value)” vermeyi planlıyor. Genel olarak firma kendini, benzerlerini de aktif olarak etkileyen veri satılması ve gizli algoritmalar gibi sorunları çözmeyi amaçlayan bir sosyal platform olarak sunuyor. Voice, girişimin mevcut platformları etkileyen bu sorunları çözmeye çalışacağını iddia ediyor:

“Voice’in olması gerektiği kadar sosyal olduğuna inanıyoruz- platform için iyi olan şey sizin için de iyi.”

Güncel sosyal medya sorunu

Blog yazılarında ayrıca, projenin gelişmesinin arkasındaki motivasyon da açıklanıyor. Açıklamada Block.One teknik genel müdürü Dan Larimer’ın yaklaşık bir yıl önce Washington’da yaptığı bir konuşmadan alıntı yapıldı:

“Sosyal medya bozuldu. Biz, dikkatimiz ve verimiz kullanılarak trilyonlarca dolar toplanırken; biz de verilerimizin anonim taraflara açık arttırmayla satılmasına ve açık piyasada kişisel bilgimizin olmasına karşı kendimizi korumak için mücadele ediyoruz.”

Etkinlik sırasında Larimer, platformlar ve kullanıcıları arasındaki yanlış kullanımın veri profilinin, kimlik hırsızlığının, siber zorbalığın ve ikna edici yanlış bilginin giderek artmasına sebep olduğunu açıkladı. Ona göre sosyal medya platformlarında gelişen, kamuoyunu manipüle etmeyi amaçlayan yapay propaganda, gerçeği bilmeyi hiç olmadığı kadar zorlaştırıyor.

Blockchain, artan yanlış bilginin yayılmasına karşın bir çözüm olarak sunuluyor. Blockchain ve merkezsizlik uzun zamandır mevcut sosyal medya platformlarına rahatsızlık veren birçok çözüm önerdi.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap