CoinMarketCap piyasa sürdüğü yeni veri setiyle şeffaflığı artırmayı amaçlıyor

CoinMarketCap piyasa sürdüğü yeni veri setiyle şeffaflığı artırmayı amaçlıyor

Paylaş
CoinMarketCap piyasa sürdüğü yeni veri setiyle şeffaflığı artırmayı amaçlıyor

Kripto para sektörüne veri sağlayan lider girişimlerden CoinMarketCap, borsaları ve token çiftlerini likidite bazında karşılaştırmak için yeni hesaplamalarını duyurdu.

Kontrol panelinde yeni ölçüm

Duyuru, Capital’in CoinMarketCap’in 12 Kasım’da Singapur’da düzenlenen açılış konferansından geliyor ve bu araç şu an şirketin sitesinde yayınlanmaya başladı. Yeni ölçümlerin, 3000 kripto varlığın verilerini içereceği bildiriliyor.

Piyasa manipülasyonunu filtrelemek isteyen CoinMarketCap’in yeni likidite ölçümünün uyarlanabilir verilere dayandırdığı bildiriliyor. CoinMarketCap’in strateji uzmanı Carylyne Chan, metodolojileriyle firmanın amaçlarını şu şekilde ele aldı:

Uyarlanabilir metodolojimizin, emirlerin ortalama fiyatlara yakın yerleştirilmesi gerektiğinden veya Likidite ölçümüne karşı üretken olma riskini doğuracağından “oyun” için metriğimizi çok zorlaştıracağına inanıyoruz.

Likidite > Hacim

Firma, yeni ölçümlerini, genellikle farklı işlemlerde ‘wash trade’ ve diğer manipülasyon araçlarına maruz kalan hacimli raporlamaya bağımlılıktan kurtulmanın bir yolu olarak gördüğünü söyledi. The Capital’de Chan, “hacim bir ölçüm olarak değerini kaybetti” dedi. CoinMarketCap’in odağı hacim seviyesinden uzaklaşma niyeti:

Bugün, yatırımcılara ve traderlara en önemli olanı vurgulamak için yeni bir ölçüm sunuyoruz: likidite. Likidite ölçümümüzle, hacimli enflasyon yerine likidite sağlanmasını teşvik ederek kripto piyasalarına kamu yararı sağlamayı umuyoruz.

CoinMarketCap ‘ten diğer yeni araçlar

CoinMarketCap başlangıçta planladıkları likidite ölçümlerini Ağustos ayının sonunda dile getirdi ve çıkış tarihi olarak ise 12 Kasım hedeflenmişti.

Temmuz ayında, CoinMarketCap, kripto haber kaynağı Crypto Briefing’in yanı sıra, Simetri adında yeni bir kurumsal sınıf analiz ürünü piyasaya sürdü. Ürün, kripto borsalarından gelen emir defteri verilerinde doğrulama ve şeffaflık sağlamayı amaçlamakta.

cointelegraph

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap