CoinMarketCap datalarına nazaran son 24 saatte en çok kazandıran 5 kripto para

CoinMarketCap datalarına nazaran son 24 saatte en çok kazandıran 5 kripto para

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: CoinMarketCap datalarına nazaran son 24 saatte en çok kazandıran 5 kripto para

Çoğu kripto para ünitesi son piyasa çöküşünden sonra hâlâ kan kaybediyor. Bununla birlikte Akash Network (AKT), Optimism (OP), Compound (COMP), THORChain (RUNE) ve Zcash (ZEC) üzere kimi token’lar ise son 24 saatlik süreçlerde fiyatlarının yükseldiğini gören çok az sayıda kripto para ünitesinden kimileri oldukları için dayanıklılıklarını kanıtladı.

Akash Network (AKT)

CoinMarketCap’e nazaran AKT fiyatı geçtiğimiz gün boyunca yüzde 11’den fazla yükseldikten sonra haberin yazım saatine nazaran yaklaşık 1,52 dolar kıymetindeydi. Bu fiyat artışına altcoin’in gün içi hacmindeki yüzde 23 artış eşlik etti. Sonuç olarak AKT’nin fiyatı 5.322.041 dolar civarında seyretti.

AKT’nin genişlemesi, protokolün sergilediği birkaç temel taraftan kaynaklanıyor üzere görünüyor. Bunlar ortasında Cloudmos kodunun tamamını kamuya açık hâle getirme kararı da yer alıyor. Yatırımcılar, AKT’nin merkezi olmayan bulut bilişim alanında büyük bir oyuncu olarak kendini kanıtlamak için gerekli niteliklere sahip olduğu fikriyle büyülenmiş görünüyor.

Compound (COMP)

CoinMarketCap, geçtiğimiz gün fiyatının yüzde 5,23 artmasının akabinde COMP’yi en çok kazanan 2. token olarak sıraladı ve token 44,06 dolardan süreç gördü. Bununla birlikte COMP’nin haftalık performansı yüzde 20’den fazla düştüğü için piyasa türbülansından büsbütün kurtulması gerekir.

Optimism (OP)

CoinMarketCap’in kazananlar listesinde üçüncü OP oldu. Altcoin’in fiyatı dünden bu yana yüzde 5’ten fazla arttı. Sonuç olarak OP, kripto para ünitesi tarafından belirlenen yeni bir 24 saatin en yüksek düzeyi olan 1,56 dolardan süreç görüyordu.

Santiment, dün Twitter’da projenin etkin adreslerinin 22,9 bine ulaştığını ortaya koyan bir gönderi paylaştıktan sonra OP’nin direncini vurguladı. Bu, 2023 yılında ulaşılan en yüksek 5. düzeydi. Ayrıyeten 100 bin-1 milyon coin tutan balina ve köpekbalığı adresleri, bir yıl öncesine kıyasla neredeyse üç kat daha fazla token depoladı.

THORChain (RUNE)

Kripto para piyasasında RUNE fiyatı son 24 saatte yüzde 4,43 arttıktan sonra yaklaşık 1,73 dolar kıymetindeydi. Son yedi gün içinde fiyatı yüzde 9’dan fazla artan altcoin için de işler uygun görünüyordu. RUNE’un geçtiğimiz günkü başarısı, THORChain’in bir borç verme fonksiyonu getirmiş olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Bu, kullanıcıların Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzere lokal Katman-1 (L1) varlıklarını, USD’ye muadil bir stabilcoin cinsinden kredi almak için teminat olarak kullanmalarına imkan tanır.

Zcash (ZEC)

Son olarak ZEC kripto para ünitesi, yüzde 2,70’lik bir fiyat artışı elde etmeyi başararak en yüksek performans gösteren beşinci token pozisyonunu elde etti. Bunun sonucunda ZEC’in süreç kıymeti, haberin yazım saatine nazaran 25,46 dolara ulaşarak 24 saatlik tepesi olan 25,49 doların biraz altında konumlandı.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap