CoinGecko’dan SEC’e özel kategorilendirme geldi!

CoinGecko’dan SEC’e özel kategorilendirme geldi!

Paylaş
BTC Piyasası: CoinGecko’dan SEC’e özel kategorilendirme geldi!

Popüler kripto data platformu CoinGecko, SEC tarafından menkul değer olarak nitelendirilen kripto paralara ilişkin farklı bir menü hizmeti başlattı.

CoinGecko, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından mümkün menkul değerler olarak görülen kripto paralara ilişkin bir endeks kategorisi yayımladı. Platformdan alınan bilgilere nazaran, SEC’in radarına dahil olan token’lar, 84,9 milyar dolarlık piyasa pahasına sahip. Bu da 1,21 trilyon dolarlık toplam kripto piyasası bedelinin yaklaşık olarak yüzde 7,5’ini oluşturuyor.

BTC Piyasası: CoinGecko’dan SEC’e özel kategorilendirme geldi! 1

Yeni endeks, sadece SEC ile alakalı

Kripto sanayisine yönelik çeşitli bilgi hizmetleri sunan CoinGecko, son yaptığı atakla birlikte direkt olarak SEC-kripto paralar konusunu ele aldı. SEC’in menkul değer olarak tanımladığı kripto paralara özel bir kategori yapan CoinGecko, bu hareketiyle dikkatleri çekti.

Bir CoinGecko sözcüsü, endeksin Ağustos ayının birinci haftasında başlatıldığını ve geçmiş davalarda SEC tarafından menkul değer olarak kabul edilen en dikkate bedel tokenlerin derlenmesiyle oluşturulduğunu belirtti. Bunlara ek olarak, SEC Lideri Gary Gensler, daha evvel Bitcoin dışındaki her şeyin menkul değer olduğunu sav etmişti.

Kripto paraların büyük bir kısmının menkul değer olarak kabul edilmesi gerektiğini belirten Gensler, bahis hakkındaki eforlarını sürdürüyor. Şayet ki Gensler haklıysa, CoinMarketCap’te listelenen yaklaşık 25.500 kripto para ünitesinin neredeyse her birinin SEC tarafından düzenleneceği manasına gelir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap