CoinGecko raporuna nazaran MetaMask, kripto cüzdanı bölümünde önder

CoinGecko raporuna nazaran MetaMask, kripto cüzdanı bölümünde önder

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: CoinGecko raporuna nazaran MetaMask, kripto cüzdanı bölümünde önder

CoinGecko raporuna nazaran, kripto para cüzdanları ortasında 22 milyon indirme ile MetaMask başkan pozisyonda.

Kripto para dünyasında en çok kullanılan eserlerden biri olan sıcak cüzdanlara dair bir çalışma CoinGecko’dan geldi. Şirket, yaptığı araştırmada MetaMask’ın sıcak cüzdan dünyasındaki liderliğini ortaya koydu.

CoinGecko’nun bölüm araştırma raporunda MetaMask sıcak cüzdan alanında başkan çıktı

Yeni bir CoinGecko raporuna nazaran, MetaMask, uygulama indirme sayılarına nazaran en tanınan sıcak kripto cüzdanı olarak öne çıkıyor. MetaMask’ın indirme sayısı 22,66 milyonu aşarak bu alandaki önder pozisyonunu sürdürüyor. Başka tanınan cüzdanlar ise bu indirme sayılarını yakalayamıyor.

Raporda, Coinbase Wallet, Trust Wallet ve Blockchaincom Wallet üzere cüzdanların, MetaMask’ın heyetim sayısının sırf yarısına sahip olduğu belirtiliyor. Coinbase Wallet, Trust Wallet ve Blockchaincom Wallet, her biri on milyonun biraz üzerinde indirme sayısıyla MetaMask’ı takip ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: CoinGecko raporuna nazaran MetaMask, kripto cüzdanı bölümünde önder 1

Toplamda, birinci dört sıcak kripto cüzdanı, toplam cüzdan indirmelerin yüzde 66,6’sını temsil eden 54,06 milyon indirme ile kıymetli bir pazar hissesini elinde bulunduruyor.

“Kendi Kendine Nezaret için En Tanınan Kripto Sıcak Cüzdanları” başlıklı rapor ayrıyeten, en tanınan on kripto sıcak cüzdanının başkalarına nazaran dört katından fazla suram sayısına sahip olduğunu vurguluyor.

İlk on cüzdanın yarısı, merkezi kripto borsaları tarafından destekleniyor yahut sahipleniliyor. Bu durum, merkezi borsaların kendi kendine saklama hizmetlerine olan ilginin yüksek olduğunu gösteriyor. Coinbase Wallet ve Crypto.com DeFi Wallet üzere cüzdanlar, ilgili borsalar tarafından geliştirilmiş cüzdanlar olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıyeten, Binance tarafından 2018’de satın alınan Trust Wallet ve BitKeep, Bitget borsası tarafından desteklenmektedir. SafePal’in donanım cüzdanı entegrasyonu da Binance Labs’tan yatırım aldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap