Coinbase’in Layer-2 blokzinciri “Base” önümüzdeki haftadan itibaren kullanılabilecek

Coinbase’in Layer-2 blokzinciri “Base” önümüzdeki haftadan itibaren kullanılabilecek

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase’in Layer-2 blokzinciri “Base” önümüzdeki haftadan itibaren kullanılabilecek

ABD’nin halka açık en büyük kripto borsası Coinbase, Optimism’in OP Stack’i ile geliştirilen layer-2 blok zinciri Base’i 9 Ağustos’ta kullanıma sunacak.

Base, yeni ağ üzerinde uygulamaları test edebilmeleri için geliştiricilere temmuz ayında açılmıştı. Artık ise Coinbase, kullanıcıların Ether‘lerini (ETH) perşembe gününden itibaren Base ile köprüleyebileceklerini duyurdu.

Duyuru, Coinbase’in ikinci çeyrek yararlarını rapor etmesi için planlanan “Onchain Summer” aktifliği sırasında yapıldı. Aktiflik boyunca içerik oluşturucular ve geliştiricilerin Base kullanarak sanatlarını konuşturup uygulama geliştirebilecekleri bir ortam yaratıldı. Katılan şirketler ortasında Coca-Cola (KO), Atari ve OpenSea yer alıyor.

Coinbase Wallet’ın resmi X hesabı (eski ismiyle Twitter), ağ halka açılmadan evvel bile Base üzerinden Ether almanın mümkün olduğunu belirtiyor.

Dune’a ilişkin blokzincir bilgileri, geçtiğimiz hafta ağa yaklaşık 68 milyon dolar pahasında Ether köprülendiğini gösteriyor.

Coinbase üzere a16z olarak da bilinen risk sermayesi şirketi, Andreessen Horowitz de OP Stack’i kullandığı layer-2 roll-up’ı Magi’yi çok yakında sunacak.

Base’in yaratıcısı Jesse Pollak, CoinDesk’e gönderilen basın bülteninde şu tabirleri kullanıyor:

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap