Coinbase’in Base’i süreç sayısında Optimism’i geride bıraktı

Coinbase’in Base’i süreç sayısında Optimism’i geride bıraktı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase’in Base’i süreç sayısında Optimism’i geride bıraktı

Coinbase’in Layer-2 tahlili olan Base, resmi açılışının akabinde süreç sayısında tepeye oynuyor.

Coinbase’in Base’i resmi açılışının akabinde süreç sayısında önemli yükselişler yaşadı. Base’in yükselişi süreç sayısında Optimism’i geride bıraktı.

Base, süreç sayısında Optimism’i geride bıraktı

Kripto borsası Coinbase tarafından geliştirilen Ethereum Layer-2 ağı olan Base, lansmanından yalnızca bir hafta sonra ortalama günlük süreç sayısı açısından Optimistic Rollup ağları olan Arbitrum ve Optimism‘i geride bıraktı.

Verilere nazaran, Base’in ortalama günlük süreç sayısı, 15 Ağustos tarihinde 610.000’e yükseldi. Bu sayı, Optimism’in 597.000 ve Arbitrum’un 576.000 süreç sayılarına kıyasla daha yüksek bir kıymete işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase’in Base’i süreç sayısında Optimism’i geride bıraktı 1

Base, halka açık ana ağ lansmanının çabucak akabinde günlük etkin kullanıcı sayısının 100.000’in üzerine çıktığını gördü. Ayrıyeten piyasaya çıkışından sonraki birinci altı gün boyunca yeni günlük eşsiz adresler ve elde edilen kârlar açısından da liderlik etti.

Ancak, kilitlenen toplam paha (TVL) açısından, şimdi yeni olan Base’in 244 milyon dolarlık TVL’sine rağmen Arbitrum ve Optimism hala 4,2 milyar dolar ve 1,4 milyar dolarlık TVL’leri ile öne çıkıyorlar.

Base’in günlük süreç sayısının ve faal kullanıcı sayısının artışı, Ethereum Layer 2 tahlilleri ortasında rekabetin sürdüğünü gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap