Coinbase’in Base ağında tıkanıklık yaşandı!

Coinbase’in Base ağında tıkanıklık yaşandı!

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase’in Base ağında tıkanıklık yaşandı!

Coinbase’in katman-2 ağı Base, geçtiğimiz gün blok üretiminde tıkanıklık yaşadı.

Geçtiğimiz günün gecesinde, Coinbase ağı Base’te 43 dakikalık bir tıkanıklık yaşandı. Anlık bildirimler ile süreci yöneten proje grubu, tıkanıklığın çözüldüğünü ve düzgünleştirme sürecinin başlatıldığını bildirdi.

Base tarafından yapılan açıklamada, gece saatlerinde yaşanan duraklamanın araştırıldığı ve güncellemeler üzerinde çalışıldığı belirtilmişti. Bu duyurudan 14 dakika sonra grup, sorunu algıladı ve çözmek için çalışmalarına başladı. Saatler içerisinde ağdaki sıkıntılar giderildi ve tekrar faal bir biçimde hizmetlerine başladı.

Coinbase’in Base ağındaki tıkanıklık kısa müddette çözüldü

Coinbase’in katman-2 ağı olan Base, kripto bölümüne ilgi cazibeli bir giriş yapmıştı. Kriptoseverler, Base ağında gerçekleştirdikleri süreçler ile ağın ilerlemesinde katkıda bulundu. Base, piyasaya çıktıktan kısa müddet sonra yaşadığı tıkanıklık ile gündeme geldi. Ağın duraklaması üzerine harekete geçen grup, 3 saatte sıkıntıları çözdü ve iyileştirmeleri gerçekleştirdi.

BTC Piyasası: Coinbase’in Base ağında tıkanıklık yaşandı! 1

Base grubu, blok üretimindeki aksaklığı, evvel araştırma ve daha sonra tahlil odaklı yaklaşımla irdeledi. Grup, kullanıcıların süreçlerinde sorun yaşayabileceği konusunda ihtarda bulundu ve anlayış bekledi. Sorunun kısa müddette çözülmesi ise kullanıcılar tarafında rahatlama yarattı.

Base ağında oluşan bu tıkanıklığın, 9 Ağustos tarihinde piyasaya çıkmasından bu yana gerçekleşen en büyük sorun olduğu belirtildi. Takım, ağdaki sorunun RPC tarafında yaşandığını belirtti.

Coinbase, mevzuyla ilgili Cointelegraph‘a verdiği demeçte, “Dahili altyapımızın bir kısmının yenilenmesi gerektiğinden blok üretiminde bir gecikme tespit ettik. Artık bir düzeltme uyguladık ve düzgünleşme görüyoruz.” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap