Coinbase yöneticisi, XRP’nin borsada tekrar listelenmesi konusuna açıklık getirdi

Coinbase yöneticisi, XRP’nin borsada tekrar listelenmesi konusuna açıklık getirdi

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase yöneticisi, XRP’nin borsada tekrar listelenmesi konusuna açıklık getirdi

Investing.com – Coinbase (COIN)’in Baş Hukuk Sorumsulu Paul Grewal, XRP’nin SEC davasında menkul değer olmadığı ilan edilse bile kripto paranın borsanın iç kontrol şartlarına nazaran değerlendirileceğini hatırlattı.

Coinbase, geçtiğimiz günlerde milletlerarası platforma açılma planı çerçevesinde vadeli kripto borsasını duyurdu. Bu gelişmenin akabinde Coinbase’in XRP ticaretine aracılık etmesi durumu tekrar gündeme getirildi. Paul Grewal ise XRP’nin platformda tekrar süreç görmesi için kimi şartlar olduğunu belirtti.

Coinbase’in Baş Hukuk Sorumsulu Paul Grewal’a katıldığı bir programda XRP’nin ikinci piyasa süreçlerinin menkul değer olarak sayılmayacağı kararı çıkmasının üzerine Coinbase’de listelenme durumu soruldu.  

Grewal, birinci olarak SEC’in Ripple’a dava açmasının akabinde XRP ticaretine son vermek zorunda kaldıklarını hatırlattı, akabinde  dava sürecinin sonuçlanmasını bekleyeceklerini söyledi. Lakin çıkacak olumlu bir kararın Coinbase listelemesi için kâfi olmayacağını söyleyen Paul Grewal, varlık ticaretinin çeşitli kriterlere nazaran inançlı olup olmayacağı konusunu değerlendirdikten sonra karar vereceklerini lisana getirdi. 

XRP topluluğu Coinbase’e baskı yapmaya devam ediyor

Coinbase, ABD’de Ripple ile birlikte düzenleyici baskısını en çok hisseden kripto şirketlerinden biri. O denli ki son olarak SEC, Coinbase’e yasal bir aksiyon almadan evvel menkul değer niteliğindeki altcoin’leri listelediği gerekçesiyle bir ihtar gönderdi. Öbür yandan şirkete, üst seviye yöneticilerin halka arz sonrası içeriden ticaret süreci yaptığına yönelik dava açıldı.

Bununla birlikte Coinbase, SEC’e yönelik karşı atağa geçti ve düzenleyici kuruma geçen yıl sunduğu kripto dalı için net kuralların belirlenmesi talebine karşılık vermesi için dava açtı.

XRP topluluğu ise Coinbase’in SEC ile yaşadığı sıkıntılara dayanarak platformun XRP’yi tekrar listelemesinin manalı bir reaksiyon olacağını savunuyor. Fakat ABD borsası, her fırsatta ahenk kurallarına bağlı kalacağı konusunda açıklama yaparak bu listelemeyi ertelemeye devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap