Coinbase Yeni Coinler’le Sahneye Çıkıyor!

Coinbase Yeni Coinler’le Sahneye Çıkıyor!

Paylaş
Coinbase Yeni Coinler’le Sahneye Çıkıyor!

San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, 13 Temmuz’da yayınlanan bir blog yazısına göre, beş yeni coinin eklenmesi için incelediğini açıkladı.

Ticaret platformu Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar Lümen (XLM), Zcash (ZEC) ve 0x (ZRX) dahil olmak üzere işlem listelerine yeni varlıkların eklenmesi olasılığını araştırıyor. Ayrıca, Coinbase, varlıkları olabildiğince çok sayıda yargı alanına eklemek için yerel bankalarla ve düzenleyicilerle görüşeceğini söyledi.

Haziran ayında, Coinbase, Etherenum Classic’i (ETC) platformlarında destekleyeceğini duyurdu ve ardından ETC fiyatı yüzde 25’in üzerinde artış göstermişti. Coinbase’e göre, değişim platformuna ETC ekleme süreci planlandığı gibi devam ediyor.

Coinbase, teknik olarak Ethereum’a (ETH) benzer olan ETC’nin eklenmesinden farklı olarak, yeni varlıkların “ilave keşif çalışması gerektireceğini” belirtti. Borsa, yeni coinlerin ticaret için listeleneceğini garanti etmediğini kaydetti.

Buna ek olarak, borsada listeleme işleminin, müşterilerin yerel bir cüzdan kullanarak gönderme veya alma yetkisi olmadan, sadece müşterilerin alması ve satması için bazı paralar getirebileceği uyarısında bulundu. Konuyla ilgili Coinbase şu açıklamayı yaptı:

“Yalnızca bu tür varlıklar ile etkileşimde bulunmak için, yalnızca para yatırma işlemlerini desteklemek ve şeffaf Zcash adreslerinden para çekmek gibi belirli yolları etkinleştirebiliriz. Son olarak, bu varlıkların bir kısmı ABD’de listelenmeden önce diğer eyaletlerde de sunulabilir ”dedi.

Borsa,  bu varlıkların daha detaylı bir çalışma gerektirdiğini ve henüz bu madeni paraların platformda ne zaman kullanılacağını veya ne zaman hazır olacağını belirlemediğini söylüyor. Coinbase ayrıca “bu varlıkların bir kısmı her yerde kullanılabilir hale gelebilir, diğerleri ise yalnızca belirli eyaletlerde desteklenebilir” diye belirtiyor.

Baskıda açıklanmış tüm madeni paralar yeşil renktedir. Geçtiğimiz aylarda Coinbase, ERC20 coinlerini borsada destekleme niyetini açıkladı. Şirket, ERC20’yi ekleme kararının “gelecekte CoinBase ürünlerinde ERC20 varlıklarını desteklemenin yolunu açtığını” söyledi.

Şu anda, Coinbase, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) olan dört farklı varlığı desteklemekte. Geçtiğimiz ay şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından tam düzenlenmiş bir broker satıcısı olmak için süreci başlattı. Bu, Coinbase’in tekliflerini genişletmesine ve daha sonra kripto dışı finansal ürünlere doğru genişlemesine neden olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap