Ripple’dan Kıymetli XRP Atılımı: Likiditeyi Artırdı!

Ripple’dan Kıymetli XRP Atılımı: Likiditeyi Artırdı!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple’dan Kıymetli XRP Atılımı: Likiditeyi Artırdı!

Kripto topluluğu 1 Ocak 2024’ün şafağını karşılarken, kurumsal kripto tahlilleri alanında güçlü bir isim olan Ripple, emanet hesaplarından titizlikle planladığı 1 milyar XRP’yi özgür bırakmasıyla manşetlere çıktı. Denetimli piyasa tesiri için tasarlanan bu aylık ritüel, üç stratejik süreçte ortaya çıktı ve kripto para alanına kıymetli bir likidite artışı sağladı.

Ripple, aylık sürümünü gerçekleştiriyor

Planlanan sürüm, Ripple’ın son derece inançlı kasalarından çıkan, 61,14 milyon dolarlık etkileyici bir pahaya sahip 100 milyon XRP’lik fevkalade bir dilimle başladı. Bunu takiben, 244,57 milyon dolarlık şaşırtan bir sayı olduğu varsayım edilen 400 milyon XRP’lik daha değerli bir dalga piyasaya akın etti. Büyük final, kripto alanına akan 305,71 milyon dolara muadil 500 milyon XRP’lik muazzam bir artışa şahit oldu.

Ripple’ın 2017 sonlarında emanet sistemini uygulamaya koyması, piyasa istikrarına öncelik verirken XRP tokenlarının denetimli ve ölçülü dağıtımını sağlamayı amaçlayan stratejik bir atılımdı. Her biri 1 milyar XRP’yi koruyan emanet hesaplarına dağıtılan 55 milyar tokenden oluşan sistem, 42 ayı kapsıyor ve potansiyel olarak 2027 ortasına kadar tamamlanacak. Bu titiz uygulama, değişken kripto pazarında birçok emele hizmet ediyor. Ripple, evvelden belirlenmiş bir programa bağlı kalarak sadece istikrarı teşvik etmekle kalmıyor, birebir vakitte yatırımcılar ve paydaşlar ortasında inanç aşılıyor. Denetimli salım, ani akış riskini azaltır, daha öngörülebilir bir XRP arzına katkıda bulunur ve genel piyasa istikrarını artırır.

Ledger’da rekor işlemler

2023 sona ererken, XRP Ledger (XRPL) süreçlerde ve genel faaliyetlerde dikkate paha bir artış göstererek yeni bir rekor kırdı. XRPScan’e nazaran XRPL, 30 Aralık’ta günde 6,8 milyon süreçle tüm vakitlerin en yüksek düzeyini gerçekleştirdi ve Kasım 2021’deki neredeyse 5 milyon işlemlik evvelki rekoru geride bıraktı. Süreçlerdeki artış, XRP Ledger’ın artan yararına ve XRPL ekosistemindeki son gelişmelere bağlanıyor. Bilhassa, “XRP Script” projesinin tanıtılması, iştirakçilerin satoshi kullanarak Bitcoin Blockchaininin yazılara benzeyen “XRP20” datalarını XRPL’ye yazmasıyla süreçlerde değerli bir artışa yol açtı.

Bu teşebbüs, günlük ağ süreçlerinde değerli bir artışa yol açarak, 26 Aralık’ta olağan 1,2 milyondan 4,11 milyona ulaştı. Aktifleştirilen yeni günlük hesapların sayısı da yazıtların neden olduğu ağ tıkanıklığı nedeniyle 2.200’den 20.000’in üzerine çıktı. XRPL geliştiricisi Wietse Wind, artan ağ tıkanıklığı nedeniyle XRPL ana ağının fiyatsız bir TPS (saniyedeki süreç sayısı) testine tabi tutulduğunun altını çizdi. XRPScan, bilhassa 26 Aralık’taki süreç hacmindeki artışın değerli bir kısmının binlerce yeni hesap oluşturulmasıyla ilişkilendirildiğini ortaya çıkardı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap