Coinbase VISA, DAI İçin Destek Ekledi

Coinbase VISA, DAI İçin Destek Ekledi

Paylaş
Coinbase VISA, DAI İçin Destek Ekledi

Yapılan son açıklamalara göre, kripto para birimi Coinbase’in Visa bankamatik kartı, Ethereum tabanlı DAI stablecoin’i için destek ekledi.

İlk Stablecoin: DAI

Coinbase Card Cuma günü yaptığı açıklamalarda, DAI’nin Coinbase Visa’ya eklenen ilk stablecoin olduğunu dile getirdi. Bunun yanında bu Nisan ayında piyasaya sürülen banka kartı İngiltere ve Avrupa Birliği’ndeki müşterilerin kripto paralarını doğrudan Coinbase hesaplarından harcamalarına olanak tanıyor.

Öte yandan sadece geçen ay Coinbase Card dört kripto para varlığına destek verdiğini açıkladı. Brave internet tarayıcısının Basic Attention Token (BAT), Augur (REP), Stellar (XLM) ve 0x (ZRX) Coinbase’e eklenen kripto paralar oldu. Ayrıca Coinbase Card, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin’i de (LTC) destekliyor.

Bunların yanında Coinbase UK’de pazarlama müdürü olan JD Millwood, bankamatik kartının “on binlerce kullanıcının kripto paralarını banka hesaplarındaki para kadar kolay harcamasına yardımcı olduğunu” dile getirdi. Millwood, “Noel yaklaşırken, Coinbase Kartına olan talep her zamankinden daha yüksek olacak.” açıklamasını yaptı.

Geçtiğimiz ay Coinbase Card, Avrupa’da on yeni ülkeye ulaşma şansı elde ederek hizmet verdiği ülke sayısını 29’a çıkardı. Bahsi geçen 10 ülkenin; Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Macaristan, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Polonya, Romanya ve İsveç olduğu belirtildi.

Coinbase Visa

Haziran ayında kullanıma sunulan Coinbase Visa debit kart, bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi ilk başta altı ülkede hizmet vermeye başlamıştı. İspanya, Almanya, Fransa, İtalya, İrlanda ve Hollanda‘daki kart sahipleri doğrudan Coinbase ile eşitlenmiş kartlarını kullanmaya başlayana ilk kullanıcılar olmuştu.

Kaynak: The Block

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap