Coinbase Ventures, Rocket Pool’a yatırım yapıyor

Coinbase Ventures, Rocket Pool’a yatırım yapıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase Ventures, Rocket Pool’a yatırım yapıyor

Coinbase Ventures, Rocket Pool’a stratejik bir yatırım yaparak RPL token satın aldı.

Kripto borsasının yatırım kolundan gelen bu yatırım ile Rocket Pool’un Oracle DAO’suna katıldı ve kurumsal ETH kullanarak “birkaç yüz” Rocket Pool düğümünü işletmeye başladı.

Coinbase’in yatırım kolu Rocket Pool’a yatırım yaptı

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase’in yatırım kolu Coinbase Ventures, Rocket Pool’a yatırım yapıldığını açıkladı. Bu ünitenin Rocket Pool isimli likit staking protokolüne stratejik bir yatırım yaptığı açıklandı. Rocket Pool, bireylerin kendi Ethereum ağı doğrulayıcı düğümlerini finanse etmelerine ve mükafatlar kazanmalarına imkan tanırken, gereken en az ölçüsü karşılamayan kullanıcıların da yeni doğrulayıcıların finansmanına katkıda bulunmalarını sağlar.

BTC Piyasası: Coinbase Ventures, Rocket Pool’a yatırım yapıyor 1

Coinbase, protokolün RPL token’ıyla yatırım yaparak Rocket Pool’a takviye oldu. Bu yatırımın ölçüsü açıklanmasa da, RPL token’larının şu anki bedeli 28,35 dolar ve piyasa bedeli 556 milyon doların üzerinde. Coinbase, Rocket Pool’un Ethereum ağında öne çıkan bir likit staking ağı olduğunu ve kullanıcıların likidite sağlarken ETH’lerini stake etmelerine imkan tanıdığını belirtti. Rocket Pool ağı, merkezsizlik unsurunu benimser ve şu anda 780.000’den fazla ETH’nin stake edildiği 3.100’den fazla düğüm operatöründen oluşuyor.

Coinbase ayrıyeten, Rocket Pool’un Oracle DAO’suna katılarak finansal takviye sağlamış ve “Rocket Pool ağındaki birkaç yüz düğümü işletmek için kurumsal bilançomuzdaki ETH’yi kullanıyoruz” halinde açıklama yaptı. Coinbase, Ethereum’un altyapısını inançlı ve merkezi olmayan bir halde ölçeklendirmenin, platformu bir sonraki milyar kullanıcıya ulaştırmak için kritik ehemmiyete sahip olduğuna inandığını da vurguladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap