Coinbase SEC davasının reddi için bir önerge sundu

Coinbase SEC davasının reddi için bir önerge sundu

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase SEC davasının reddi için bir önerge sundu

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile yargı süreci devam eden Coinbase karşı atağa geçti.

ABD menşeli kripto para borsası davanın reddi için bir önerge sundu. Coinbase’in bu atılımının ne getireceği ise merak konusu.

Coinbase, SEC ile yasal süreçte karşı atağa geçti

Coinbase, Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) tarafından açılan bir davanın reddedilmesi için bir önerge sunmuştur. Coinbase’in avukatları, SEC’in yasal süreci ihlal ettiğini, takdir yetkisini berbata kullandığını ve daha evvelki yorumlarını terk ederek muhakkak düzenleyici otoriteyi ileri sürdüğünü sav etmektedir.

Coinbase, XRP tokeninin SEC tarafından büyük ölçüde menkul değer olarak nitelendirilmediği SEC-Ripple davasına referans göstermiştir. Bu referans, SEC’in öbür kripto varlıklarıyla ilgili düzenlemelerini eleştiren bir argüman olarak sunulmuştur.

BTC Piyasası: Coinbase SEC davasının reddi için bir önerge sundu 1

Coinbase’in tezleri ortasında, SEC davasında bahsedilen 12 token’ın Howey testi kapsamında “yatırım sözleşmeleri” olarak değerlendirildiği ve borsanın kayıtsız bir aracı kurum olarak çalıştığı tezi yer almaktadır. Kripto firması, SEC’in uygulama aksiyonunun “cezalandırıcı” olduğunu ve Kongre tarafından verilen yetkisinin aşılmasını temsil ettiğini öne sürerek davayı reddetmeye çalışmaktadır.

SEC, Coinbase‘e yönelik davayı, borsanın faaliyetlerinin menkul değerler maddelerini ihlal etme potansiyeline sahip olduğu tezleri üzerine açmıştır. Coinbase ise bu savları daima olarak reddetmiş ve dava sürecinde kendi savunmasını yapmaktadır.

Bunun yanı sıra, SEC’in öbür kripto firmaları ve bireylere yönelik yaptırım davaları da devam etmektedir. Ayrıyeten, ABD’li milletvekilleri, dijital varlıklar üzerindeki düzenlemeleri tekrar yapılandırabilecek komiteler aracılığıyla kanunla yetki verilmesini ele almaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap