Coinbase, RIA Yönetmeliği Konusunda SEC’e Mektup Gönderdi 

Coinbase, RIA Yönetmeliği Konusunda SEC’e Mektup Gönderdi 

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase, RIA Yönetmeliği Konusunda SEC’e Mektup Gönderdi 

Coinbase’in baş hukuk sorumlusu, SEC’nin RIA saklama kuralında kripto para üniteleri de dahil olmak üzere tüm varlık sınıflarını koruyacak revizyonlar yapmasını talep etti.

Coinbase hukuk şefi Paul Grewal, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC), kayıtlı yatırım danışmanlarının (RIA) müşteri varlıklarını nitelikli emanetçilerle saklama sorumluluklarına ait önerilen düzenlemede çeşitli revizyonlar yapmasını istedi. SEC, Coinbase Custody’yi nitelikli bir saklama kuruluşu olarak kabul etse de Coinbase, güncellenmiş RIA saklama kuralının haksız bir biçimde kriptoyu amaç aldığını tez ediyor.

Grewal, Yönetmeliğin Revize Edilmesi Davetinde Bulundu

Paul Grewal’ın 9 Mayıs’ta gönderdiği dokümana nazaran, önerilen SEC yönetmeliği, kripto para üniteleri üzere öbür varlık sınıflarını müdafaada başarısız oluyor.

Coinbase, RIA müşterileri için nitelikli bir emanetçi olarak tanınan Coinbase Custody Trust Company’nin sahibidir. Coinbase Custody, müşteri varlıklarını iflas ve siber akınlar üzere potansiyel tehditlerden korumakla sorumludur.

Grewal’ın gönderdiği doküman, gelecekteki yatırımlara uyarlanabilir kalmasını ve onları uygun biçimde muhafazasını sağlamak için saklama yükümlülükleri teklifinin genişletilmesini savunuyor.

SEC’e hitaben yazılan mektupta Grewal, şimdiye kadar menkul değer olarak sınıflandırılmamış olan kripto varlıkları da dahil olmak üzere tüm varlık sınıflarının korunması muhtaçlığını vurgulayarak, teklifin ve işçi rehberliğinin revize edilmesi davetinde bulundu.

SEC’nin mahkeme kararına uyması ve Coinbase’in gönderdiği dokümana bu hafta içinde cevap vermesi bekleniyor. Coinbase, Nisan 2022’de bir dava açmış ve mahkemenin SEC’i birkaç ay evvel sunulan dilekçeye ait tavrını kamuya açıklamaya zorlamasını talep etmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap