Coinbase, Nasdaq’ta işlem görmeye başladı, Bitcoin’de sert hareketler

Coinbase, Nasdaq’ta işlem görmeye başladı, Bitcoin’de sert hareketler

Paylaş
Uzman Coin: Coinbase, Nasdaq’ta işlem görmeye başladı, Bitcoin’de sert hareketler

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, resmen Nasdaq’ta işlem görmeye başladı.

TSİ 20.30’da ilk işlemler yapıldı. Borsada “COIN” kısa adıyla yer alan Coinbase hisseleri, ilk dakikalarda 429 dolara kadar çıktı. Ardından gelen düşüşle birlikte hisseler, TSİ 21.05’te 366 dolardan alınıp satılıyor. 362 dolarlık hisse fiyatına göre Coinbase’in piyasa değeri de yaklaşık olarak 95 milyar dolar.

Nasdaq, dün hisse başına referans fiyatını 250 dolar olarak açıklamıştı. Bu rakam, tahmini işlem aralığının alt sınırında belirlenirken hisse senedi, ilk dakikalarda referans fiyatının yüzde 70 üzerine çıktı.

Coinbase’in ABD’de halka açılması, hem geleneksel hem de kripto para piyasaları açısından bir dönüm noktası olarak görülüyor. Şirket, geleneksel halka arzın yerine Nasdaq’ta doğrudan listelenme yolunu seçmişti.

Coinbase, bu büyük başarısının mutluluğunu çalışanlarıyla paylaşmak için 1700 çalışanının her birini 100 hisse verdi. Mevcut fiyatlarla bu hisselerin değeri 36 bin dolar.

Bu arada bir süredir FTX’te de yer alan Coinbase’in token’laştırılmış hissesi, bugün 643 doları görmüştü. Fiyat, Nasdaq’ta işlemin açılmasından sonra 366 dolara kadar geriledi.

Son olarak Coinbase’in işleme açılmasıyla beraber Bitcoin fiyatında da sert hareketler gözlemlendi. Kripto para, 63 bin 800 dolardan 61 bin 500 dolar seviyesine kadar geri çekildi ve daha sonra tekrar 62 bin doların üzerine çıktı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap