Coinbase Muştuyu Verdi! Bu Adımı Atıyor

Coinbase Muştuyu Verdi! Bu Adımı Atıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase Muştuyu Verdi! Bu Adımı Atıyor

Öncü kripto para borsalarından Coinbase bugün değerli bir müjde verdi. Buna nazaran daha süratli, daha ucuz süreçler için adım atıyor. Bitcoin’in Lightning Network’ünü uygulamaya sokuyor. Ayrıntılara bakalım.

Coinbase Lightning Network ihtilaline katıldı

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Binance’in müsaadeden gidiyor. Buna nazaran Bitcoin’in Lightning Network’ünü benimsemeye hazırlanıyor. Bu atak, kullanıcılara daha süratli ve daha uygun maliyetli Bitcoin süreçleri sunmayı amaçlıyor. Gelişmeyi borsanın CEO’su Brian Armstrong duyurdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase Muştuyu Verdi! Bu Adımı Atıyor 1

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yakın vakitte attığı bir tweet ile borsanın Lightning Network’ü platformuna entegre etme planını açıkladı. Bu entegrasyon, platformdaki Bitcoin süreçlerinin suratını ve satın alınabilirliğini artırmayı amaçlıyor. Armstrong, Bitcoin’in kripto dünyasındaki değerli pozisyonunu vurguluyor. Öteki taraftan “kriptodaki en kıymetli varlık” olarak değerinin altını çiziyor. Bununla birlikte, Lightning Network’ün uygulanmasının kademeli bir süreç olacağını da kabul ediyor. Ayrıyeten kullanıcıları teknik yükseltme gerçekleşirken sabırlı olmaya çağırıyor.

Binance’in emsali

Coinbase, ölçeklenebilirlik için Lightning Network‘ü benimseyen büyük merkezi borsalar ortasında öncü değil. Temmuz 2023’te Binance de benzeri bir duyuru yaparak platformunda Lightning Network para yatırma ve çekme süreçlerine imkan sağlamıştı. Bu karar, o devirde Bitcoin ile ilgili faaliyetlerdeki katlanarak artışın neden olduğu Bitcoin’e has aksaklıklara karşılık olarak geldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase Muştuyu Verdi! Bu Adımı Atıyor 2

Lightning Network‘ün dünyanın en önde gelen kripto para borsalarından ikisi olan Coinbase ve Binance tarafından benimsenmesi değerli. Buna nazaran Lightning Network’ün potansiyelinin giderek daha fazla kabul gördüğünün altını çiziyor. Bu ölçeklenebilirlik tahlili, Bitcoin süreçlerinin suratını ve maliyet verimliliğini kıymetli ölçüde artırmayı vaat ediyor.

Büyüyen bir trend

Bu bölüm devleri öncülük ederken, kripto topluluğu öteki merkezi kripto para ünitesi platformlarının da tıpkı yolu izleyip izlemeyeceğini görmek için bekliyor. Lightning Network’ün daha fazla borsa tarafından entegre edilmesi gerekecek. Buna nazaran bu durum, onu Bitcoin ekosisteminin temel bir bileşeni haline getirecek. Ayrıyeten kullanıcıların dünyanın önder kripto para ünitesiyle süreç yapma biçiminde potansiyel olarak ihtilal yaratacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase Muştuyu Verdi! Bu Adımı Atıyor 3

Lightning Network’ün daha süratli ve daha ucuz süreçleri kolaylaştırma kapasitesi kıymetli. Bitcoin için yeni olasılıkların kilidini açma potansiyeline sahip. Buna nazaran btcpiyasasi.com olarak baktığımızda onu günlük kullanım için daha erişilebilir ve pratik hale getiriyor. Coinbase entegrasyonu vakit alacak. Lakin Bitcoin tecrübesini güzelleştirme taahhüdü kripto para meraklıları için ufukta olumlu değişiklikler olduğunu gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap