Coinbase, Hindistan’daki faaliyetlerine açıklık getirdi!

Coinbase, Hindistan’daki faaliyetlerine açıklık getirdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Hindistan’daki faaliyetlerine açıklık getirdi!

Hindistan’daki hizmetlerin tamamını durduracağına dair hakkında söylentiler çıkan Coinbase borsası, mevzuya netlik kazandırdı.

Yakın vakitte ortaya atılan bir iddiaa Coinbase kullanıcılarının başını karıştırdı. Hintli müşterile yönelik tüm hizmetleri kapatacağı söylenilen Coinbase, yayımladığı rapor ile bu durumun tezlerden farklı olduğunu belirtti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Hindistan’daki faaliyetlerine açıklık getirdi! 1

Kuralları ihlal eden kullanıcıları kapsıyor

Coinbase Hindistan kullanıcılarının e-posta yoluyla tüm hizmetlerin 25 Eylül’e kadar durdurulacağı konusunda bildiri gönderdi. Lakin, borsa tarafından yayımlanan rapor doğrultusunda bildirimin tüm Hintli müşterilere yönelik olmadığı, standartlarını ihlal eden kullanıcıları amaç aldığı görülüyor. 

Coinbase‘in Hindistan şubesine bağlı olan ve kuralların dışında hareket eden bireylere gönderdiği mail şu formda:

“Yukarıda belirtilen hesabınızla irtibatlı tüm Coinbase Perakende hizmetlerini durduracağımızı ve bu hizmetlere yönelik güncellenmiş standartlarımızı artık karşılamayan perakende hesaplarına erişimi devre dışı bırakacağımızı bildirmek için size ulaşıyoruz. Lütfen bu durumun, hesabınız aracılığıyla erişilmeye devam edecek Coinbase Bulut hizmetlerine erişiminizi/bu hizmetleri kullanımınızı etkilemediğini unutmayın.”

Coinbase sözcüsü, yaptığı açıklamada, e-postanın sırf “güncellenmiş standartları” ihlal ettiğini düşündüğü birtakım hesap sahiplerine gönderildiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Sistemlerimizin yakın vakitteki rutin incelemesi sırasında, güncellenen standartlarımızı artık karşılamayan kimi hesapların tespit edilmiş olması mümkündür. Bu nedenle, bu hesapları devre dışı bırakacağız ve müşterilerimizin bilgilerini daha sonraki bir tarihte güncellemelerine müsaade vereceğiz.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap