Coinbase Duyurdu: Bu Kripto Süreçleri Kapatılıyor!

Coinbase Duyurdu: Bu Kripto Süreçleri Kapatılıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase Duyurdu: Bu Kripto Süreçleri Kapatılıyor!

Kripto borsası Coinbase, ABD müşterilerinin nakit kredi almak için teminat olarak kripto göndermelerine imkan tanıyan eseri hakkında yeni bir açıklama yaptı. Borsa, bu fonksiyona sahip bir eser olan “Borrow” hizmeti aracılığıyla yeni kredi verilmesini durduruyor. İşte detaylar…

Coinbase, talep eksikliği nedeniyle Borrow programını kapatıyor

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD’nin en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase, Coinbase Borrow programını kapattığını açıkladı. Müşterilerin Bitcoin varlıklarına karşılık fiat kredi almalarına imkan tanıyan program, 10 Mayıs’tan itibaren sonlanıyor. Program, yeni kredi kabul etmeyecek. Coinbase Borrow programı, müşterilerin Bitcoin varlıklarını satmalarına gerek kalmadan süratli bir formda fiat kredisi almalarının bir yolu olarak Kasım 2021’de başlatıldı.

BTC Piyasası: Coinbase Duyurdu: Bu Kripto Süreçleri Kapatılıyor! 1

Program, müşterilerin Bitcoin varlıklarının yüzde 40’ına karşılık faiziyle birlikte 1 milyon dolara kadar borç almalarına imkan tanıyordu. Kredi denetimi gerektirmeyen bu hizmet için kullanıcılar yaklaşık %9’luk bir yıllık yüzde oranı ödüyordu. Borsa, programı kullanan borsa müşterilerine gönderdiği bir e-postada Coinbase Borrow’u kapatma kararının azalan talepten kaynaklandığını duyurdu. Borsa sözcüsü, müşterilerin ödenmemiş kredileri üzerinde rastgele bir tesir olmayacağına işaret etti. Ayrıyeten şu anda kendilerinin rastgele bir süreç yapmasına gerek olmadığını doğruladı.

Borsa, son vakitlerde düzenleyicilerin odağında

Coinbase Borrow’un kapatılması, borsanın düzenleyicilerin ekstra incelemesi altında olduğu bir vakitte geldi. Kripto borsası FTX’in çöküşü Coinbase’i mercek altına aldı. Borsa, menkul değer ihlalleri savıyla ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) yaptırım bekliyor. Fakat anonim kaynaklara nazaran Coinbase Borrow’un devre dışı kalması rastgele bir yaptırım aksiyonuyla ilişkili değil. Ayrıyeten kullanıcılara gönderilen e-posta, bugün açıklanması beklenen birinci çeyrek sonuçlarından evvel geliyor.

BTC Piyasası: Coinbase Duyurdu: Bu Kripto Süreçleri Kapatılıyor! 2

Citi’den yatırım analistleri, borsanın birinci çeyrek açıklaması öncesinde borsa paylarını “satın al”dan “nötr”e düşürdü.  Mizuho analistleri de Coinbase’e yönelik “düşük performans” notunu korudu. Analistler, borsanın  günlük ortalama süreç hacimlerinin düşük olduğunu münasebet göstererek “temellerinin zayıf kaldığını” söyledi. Coinbase, halka arzında 85 milyar dolarlık değerlemeyle kripto para sanayisindeki en büyük oyunculardan biri oldu.

Ancak Coinbase Borrow’un kapatılması, borsanın eser tekliflerini tekrar değerlendirdiğine işaret ediyor. Ayrıyeten müşterilerin en çok kıymet verdiği hizmetlere odaklandığını gösteriyor. Bu haftanın başlarında, Coinbase borsasını, global hale getirmeye karar verdi. Böylelikle 2 Mayıs’ta Coinbase International Exchange isimli türev ticaret platformunu başlattı. Kripto para kesimi son aylarda dolandırıcılık, kara para aklama ve öbür kabahat faaliyetlerinin potansiyeline ait telaşlarla düzenleyicilerin artan incelemelerine maruz kalıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap