Coinbase, Bitcoin Dayanaklı Hizmetini Sonlandırıyor

Coinbase, Bitcoin Dayanaklı Hizmetini Sonlandırıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Bitcoin Dayanaklı Hizmetini Sonlandırıyor

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından Coinbase, nakit kredi almak için teminat olarak kripto para sunulan Borrow hizmetiyle ilgili çarpıcı bir duyuru yaptı.

Coinbase, 3 Mayıs’ta Borrow müşterilerine gönderilen ve alıcılar tarafından Twitter’da da yayınlanan bir e-postada, rastgele bir sebep göstermeden 10 Mayıs’tan itibaren müşterilerin Borrow ile yeni kredi alamayacaklarını söyledi. Borrow hizmeti genel olarak, kullanıcıların Bitcoin’i teminat olarak göstermeleri koşuluyla, kredi denetimi olmaksızın 1 milyon dolara kadar borç imkanları sunuyordu. Kripto piyasasının da çalkantılı durumunu göz önünde bulundurduğumuzda, Coinbase’in bu atağı yatırımcıların başını karıştırdı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, Bitcoin Dayanaklı Hizmetini Sonlandırıyor 1

Coinbase’ten Olay ile İlgili Açıklama Geldi

Ödenmemiş krediler üzerinde rastgele bir tesir olmayacağını ve müşterilerin öbür bir süreç yapması gerekmediğini vurgulayan Coinbase’den mevzuyla ilgili bir açıklamada bulunarak “Müşterilerimizin en çok kıymet verdiği tekliflere öncelik verdiğimizden emin olmak için eserlerimizi nizamlı olarak kıymetlendiriyoruz.” dedi.

Kripto sanayisinde giderek artan karmaşıklık ve piyasanın haber akışı, Coinbase’in bu kararından sonra daha da ateşlendi. 10 Mayıs’tan itibaren yeni yeni planlamaya geçen Coinbase, öteki hizmetlerinde de değişikliğe gidebileceklerinin sinyallerini vermiş halde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap