Coinbase, ABD’de kripto düzenlemelerini desteklemek için kampanya başlattı

Coinbase, ABD’de kripto düzenlemelerini desteklemek için kampanya başlattı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Coinbase, ABD’de kripto düzenlemelerini desteklemek için kampanya başlattı

Investing.com – ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, ABD’de kripto alanında bir düzenleyici netliği konusunda sesini duyurmak için reklam kampanyası başlatmaya hazırlanıyor.

Coinbase, reklam kampanyasında kripto kullanıcılarını düzenleyici netliğinin süratli biçimde ele alınması için Kongre üyeleriyle irtibata geçmeye davet edecek. ABD’de uzun müddettir kripto düzenlemeleri konusunda efor sarfeden Coinbase, son teşebbüsünde Washington eyaletinde dijital ve kamuya açık alanlara reklam vererek sesini duyurmaya çalışacak. 

Coinbase’in resmi sitesinde yayımlanan gönderiye nazaran kampanya ayrıca  Arizona, California, Georgia, Illinois, New Hampshire, Nevada, Ohio, Pennsylvania ve Wisconsin olmak üzere kıymetli sayıda kripto sahibinin bulunduğu dokuz eyalette yürütülecek.

Kripto para borsası, ayrıyeten önümüzdeki hafta Kongre üyeleri ve hükümet yetkilileriyle lobi faaliyetleri yürütme emeliyle Washington’da kripto dalının değerli isimlerinin de katılacağı bir aktifliğe konut sahipliği yapacak.

Coinbase, ABD’de kripto sanayisi ismine net bir düzenleyici çerçeve oluşturularak gelişmekte olan kesimin değerli oyuncularının ülkede kalmasını ve ABD’nin dal başkanı olarak piyasaya taraf vermesini istiyor. 

ABD’de kripto düzenlemeleri hangi aşamada

ABD Kongresi, kripto düzenlemeleri konusunda biraz yavaş hareket etse de şimdiye kadar Kongre’nin iki alt komitesinde kripto varlıklara yönelik kapsamlı bir yasa tasarısının onaylandığı görüldü. Bundan sonraki kademede dal temsilcileri, bu tasarının temsilciler Meclisi’nden de geçerek yasalaşmasını umuyor. 

Coinbase, ayrıyeten düzenleyici netlik sunmaya zorlamak ismine somut bir adım atarak Nisan ayında SEC’e dava açtı. SEC ise kripto borsasına menkul değer niteliğindeki varlıklarla kayıtsız biçimde süreç yaptığı gerekçesiyle karşı dava açtı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap