Coinbase, 2023 ikinci çeyrek raporlarını paylaştı

Coinbase, 2023 ikinci çeyrek raporlarını paylaştı

Paylaş
BTC Piyasası: Coinbase, 2023 ikinci çeyrek raporlarını paylaştı

ABD menşeli kripto para borsası Coinbae, 2023’ün ikinci çeyrek raporlarını paylaştı.

Borsa analist iddialarını kâr bazında aşarken, USDC faiz gelirlerinde geriledi. Bununla birlikte Coinbase paylarında hareketlilik yaşandı.

Coinbase analist kestirimlerini aştı

Coinbase, 2023’ün ikinci çeyreğinde analist iddialarını aşarak 708 milyon dolar gelir bildirdi. Bu, geçen yılın birebir devrindeki 808 milyon dolarlık gelire kıyasla düşük olsa da, beklenenden daha yüksek bir gelir açıklandı. Lakin süreç hacimleri, geçen yılın tıpkı devrine nazaran düşerek 92 milyar dolara geriledi.

Coinbase, çeyrek boyunca 151 milyon dolarlık USDC stablecoin faiz geliri elde etti. Bu, bir evvelki çeyrekteki 199 milyon dolarlık gelire kıyasla düşüş gösteriyor ve şirket, USDC piyasa kıymetindeki yüzde 28’lik düşüşü katkıda bulunan bir faktör olarak gösteriyor.

İşlem fiyatları de azalan ticaret hacimleri nedeniyle düştü. Geçen yılın tıpkı çeyreğinde 655 milyon dolar olan süreç fiyatı geliri, bu çeyrekte 327 milyon dolar oldu. Lakin şirket, işçi sayısındaki azalma ve maliyet tasarrufları üzere faktörlerle yıllık tekrarlanan işletme masraflarının yüzde 50’ye yakın düştüğünü işaret ediyor.

BTC Piyasası: Coinbase, 2023 ikinci çeyrek raporlarını paylaştı 1

Coinbase, yeni gelir akışları ekleyerek ve abonelik ve hizmet fiyatlarını çeşitlendirerek başarılı bir biçimde büyümeye devam ediyor. Ayrıyeten, varlık yöneticileriyle yapılan mutabakatlarla spot bitcoin ETF’lerinin ortaya çıkarılmasına da katkıda bulunmuş durumda.

Şirket ayrıyeten, kripto düzenlemeleri konusunda ilerlemeye devam ediyor ve ABD’de kripto yeniliğini korurken tüketici muhafazalarını ve adil bir pazar yapısını korumak için iki partili mevzuat için bir yol arayışında olduklarını belirtti.

Coinbase payları, piyasa sonrası süreçlerde yüzde 1,6 artarak 92,23 dolara yükseldi ve bu yıl şu ana kadar neredeyse yüzde 150 arttı. Şirket, güçlü bir uygulama çeyreği geçirdiğini ve ilerlemeye devam ettiğini vurguluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap