CNBC’den Jim Cramer, Bitcoin ve Ethereum Satışının Bitmek Üzere Olduğunu Düşünüyor

CNBC’den Jim Cramer, Bitcoin ve Ethereum Satışının Bitmek Üzere Olduğunu Düşünüyor

Paylaş
BTC Piyasası: CNBC’den Jim Cramer, Bitcoin ve Ethereum Satışının Bitmek Üzere Olduğunu Düşünüyor

Tarihsel performanslara değinen Jim Cramer, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’daki (ETH) düzeltmenin sona erebileceğini ve piyasaya yeniden girmeyi düşüneceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, kripto para piyasasındaki satışların sona yaklaşmakta olduğuna inanıyor.

Son beş gün, kripto piyasası için karmaşık ve yorucu günlerdi. Bitcoin, bu zaman diliminde 43.000 doların üzerindeyken altı ayın en düşük seviyesi olan 33.000 doların da altına düştü. Bitcoin dün akşam saatlerinde ise yükselmeye başlayarak yazının yazıldığı sıradaki seviyesine 36.500 dolara geri döndü. Altcoinler ise düşüş sırasında büyük çift haneli düşüşlerle daha da şiddetli fiyat dalgalanmaları yaşadı.

Genel olarak, tüm dijital varlıkların kümülatif piyasa değeri bir noktada 500 milyar doları aştı. Kaldıraç kullanan trader’ların yaşadığı tasfiyeler açısından kitlesel bir olumsuzluk gerçekleşti. Bu düzeltme aynı zamanda genel hissi aşırı korku durumuna getirdi.

Bununla birlikte, CNBC’den Jim Cramer, en azından Bitcoin ve Ethereum için bu fiyat düşüşünün yakında sona erebileceğine inanıyor. Cramer, Tom DeMark’ın sözlerine değinerek, BTC’nin iki aydan kısa bir sürede %50’den fazla düştüğü önceki benzer bir düzeltmeyi özetledi. Cramer, “Tarihin tekerrür edebileceğine” ve Bitcoin’in kısa sürede toparlanabileceğine inanıyor.

Cramer, kripto para birimleriyle biraz tartışmalı bir geçmişe sahip. Daha önceleri Bitcoin’i yasadışı olarak nitelendiriyordu. Daha sonra ise bu tutumdan vaz geçti. Cramer ayrıca, ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’da yükseliş yaşanacağını düşündü ve birçok durumda bunu savundu. Yine de bir noktada BTC ve ETH yatırımlarının sadece kumar olduğunu açıkladı.

En son fiyat düşüşlerinin yakında sona erebileceğini iddia eden Cramer, şimdi piyasaya yeniden girmeyi düşüneceğini söyledi.

“Bana göre bu, satmak için çok geç olabileceğini ve satın almayı düşünmeniz gerektiğini söylüyor. Öyle olduğumu biliyorum, özellikle de son bir ayağımız olursa.”

DeMark’ın analizine göre bu son ayak, varlık yeniden değer kazanmaya başlamadan önce BTC’yi 30.000 doların altına alabilir.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap