CNBC: Beklenen Onay Bu Tarihte Çıkacak! Bitcoin İçin Boğa Sinyali

CNBC: Beklenen Onay Bu Tarihte Çıkacak! Bitcoin İçin Boğa Sinyali

Paylaş
BTC Piyasası: CNBC: Beklenen Onay Bu Tarihte Çıkacak! Bitcoin İçin Boğa Sinyali

29 Ağustos’un Grayscale zaferi akabinde spot Bitcoin ETF müracaatlarının onaylanacağına yönelik beklentiler büyüyor. Bugün argümanlı bir varsayım CNBC piyasa muhabiri Bob Pisani’den geldi.

Analistler, Grayscale zaferi akabinde Bitcoin ETF onayı için çıtayı yükseltiyor

CNBC piyasa muhabiri Bob Pisani, en son ekranlarda göründüğünde spot Bitcoin ETF’lerinin bu yıl içinde onaylanacağını öne sürdü. Şu anda BlackRock, VanEck, Fidelity, Invesco ve WisdomTree üzere dev şirketler ETF müracaatları için 2 Eylül’ü bekliyor. Pisani, bu müracaatların onaylanacağına keskin gözüyle bakarken, SEC’in tek talihinin da bu olduğunu ima ediyor.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, ABD mahkemesi 29 Ağustos’ta Grayscale-SEC davasında kripto lehine karar verdi. Devre Hakimi Neomi Rao, SEC’in Grayscale’in ETF müracaatlarını reddetme istikametindeki kararını iptal etmesini emretti. Haberin tesiri Bitcoin dahil neredeyse tüm altcoin bölümünü harekete geçirdi.

BTC Piyasası: CNBC: Beklenen Onay Bu Tarihte Çıkacak! Bitcoin İçin Boğa Sinyali 1

Bob Pisani tek değil: Bloomberg analistleri de %75 ihtimalle onay bekliyor

Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, dün evvelce %65 olarak belirledikleri ETF onay oranını %75 olarak güncellediler. Bu karar piyasada boğa hareketlerine yol açan Grayscale zaferinin akabinde geldi. Balchunas, beklentilerini X hesabından şu biçimde duyurdu:

James Seyffart ve ben, bu yıl piyasaya sürülecek spot Bitcoin ETF’lerinin bahtımızı %75’e yükseltiyoruz (24’ün sonuna kadar %95). Grayscale galibiyetini evvelki %65 oranımıza dahil etsek de, kararın oybirliği ve kararlılığı beklentilerin ötesindeydi ve SEC’e “çok az hareket alanı” bıraktı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap