CME’nin Bitcoin Vadelileri Önemli Bir Sinyal Veriyor!

CME’nin Bitcoin Vadelileri Önemli Bir Sinyal Veriyor!

Paylaş
CME’nin Bitcoin Vadelileri Önemli Bir Sinyal Veriyor!

2019 yılının ilk ve son çeyreği kripto paralar için nispeten sönük geçse de, ikinci ve üçüncü çeyrekte elde edilen yükselişi kimse inkar edemez. Özellikle Bitcoin (BTC) elde ettiği yükseliş ile 14.000 dolara kadar çıktı ve birçok analistin yeni bir rekor geliyor söylentilerine sebebiyet verdi.

Bütün bu yükselişe rağmen 2019 yılında kurumsal yatırımcısının ilgisinin söndüğü görüldü. Özellikle CME gibi önemli vadeli işlem ve türev ürün platformlarının gördüğü düşük hacim, kurumsal yatırımcının piyasadan çekilmeye başladığının düşünülmesine sebep oldu.

Bitcoin Vadelileri Yükselişe Doymuyor!

2020 yılı ise hem CME hem de Bakkt’ın yeni Bitcoin opsiyon ürünleri ile başladı. CME’nin yeni Bitcoin vadelileri şu sıralar ciddi bir popülerliğe ve hacme sahip. CME üzerindeki BTC vadelilerinin birim fiyatı 9.900 dolar üstünü gördü. Buna ek olarak Skew Market tarafından yayınlanan verilere göre, CME Bitcoin vadelileri geçtiğimiz iki haftalık süre içerisinde tamı tamına ortalama 500 milyon dolarlık bir ticari hacme ulaştı. Bu da aslında BTC’ye olan kurumsal ilginin geri döndüğünü gösteriyor. BTC’nin bu yazının kaleme alındığı dakikalarda yükseldiğin de göz önüne alırsak, yakında gerçekten bir ralli başladığını görebiliriz.

Şubat ayının ilk haftalarındaki hacim artışının en alttaki grafikte de görülmesi mümkün. Bunun yanı sıra Skew verilerine göre CME’nin Bitcoin vadelilerinin günlük hacmi 900 milyon doları da zorlamaya başladı.

CME’nin Bitcoin vadelilerinin bugüne kadarki toplam hacmi de buradan okunabilecek habere göre 100 milyar doları aşmıştı.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap