Civic CEO’su: Bitcoin Çökerse, Dünya Ekonomisi Resesyona Girer!

Civic CEO’su: Bitcoin Çökerse, Dünya Ekonomisi Resesyona Girer!

Paylaş
Civic CEO’su: Bitcoin Çökerse, Dünya Ekonomisi Resesyona Girer!

Kriptokoin.com – Popüler Blockchain kimlik platformu Civic’in CEO’su Vinny Lingham, Bitcoin çöküşünün küresel durgunluğa neden olabileceğini söyledi.

Bitcoin dünya ekonomisini çökertebilir mi?

Vinny Lingham, Bitcoin’in tüm dünya ekonomisini nasıl çökertebileceğini ana hatlarıyla açıkladı. Konuşma sırasında uzman, bir Bitcoin veya kripto para balonunun kaçınılmaz olduğunu açıkladı. Lingham, bu krizin bitmesi durumunda düzenleyicilerin ve hükümetlerin kesinlikle Bitcoin’e olumsuz bir şekilde dikkat edeceğini belirtti. Bu konuda Vinny Lingham şu yorumu yaptı:

Bir başka Bitcoin veya kripto balonu, çökerse söz konusu rakamlar nedeniyle küresel bir durgunluğa neden olacak. Ve bu küresel durgunluk, hükümetlerden ve dünyadaki herkesten büyük olumsuz dikkat çekecek.

Bitcoin’in 2017’de 20.000 dolara yükseldiğini ve ardından bir yıl sonra 3.170 dolara düştüğünü belirtmekte fayda var. Bir yıl süren ayı piyasasının ardından tüm endüstri etkilendi. Birçok proje faaliyetlerini durdurdu, diğerleri ise topluluk ve kurucuları tarafından terk edildi. Aynı zamanda, Japonya’nın GSYİH’sı, 2017 sonunda Bitcoin’in yaşadığı devasa fiyat artışı nedeniyle %0,3 oranında büyüyebildi.

Vinny Lingham: Yeni bir Bitcoin çöküşü dünyadaki birçok bölgeyi etkiler!

2017’den önce Bitcoin satın alan birçok trader, yatırımlarında büyük getiri elde etmeyi başardı. Business Insider tarafından bildirildiği üzere, ‘servet etkisi’, Japon ekonomisinin tüketim pahasına büyümesini sağladı. Bu nedenle, gelecekte daha büyük bir balon patlarsa, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden daha yüksek fiyatlarla alınıyorsa, Civic CEO’suna göre ekonomi üzerindeki etkiler daha da büyük olabilir. Vinny Lingham’a göre, piyasa diğer endüstrilere kıyasla küçük kalmasına rağmen, sonunda 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşabilir ve yalnızca birkaç ülkeyi değil, dünyadaki birçok bölgeyi de etkiler.

Vinny Lingham, Bitcoin’in sadece bir yılda 5 trilyon dolarlık bir küresel GSYİH’ye ulaşması ve ardından %80 oranında düşmesi halinde, bunun küresel GSYİH’yı birkaç gün içinde 4 trilyon dolar azaltacağını açıkladı. Uzmanlara göre, bunun kesinlikle dünya ekonomisi üzerinde olumsuz bir etkisi olacak. Düzenleyiciler ayrıca, net düzenlemeler ve yasal çerçeveler oluşturarak pazarı kontrol etmeye başlıyor. Bununla birlikte, tüm sektörü net bir şekilde kontrol edebilmek için hükümetlerin başa çıkması gereken birçok kuşku ve zorluk var.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap