Çin’in kripto para operasyonları: 173 borsa ve token ihraç platformu kapatıldı

Çin’in kripto para operasyonları: 173 borsa ve token ihraç platformu kapatıldı

Paylaş
Çin’in kripto para operasyonları: 173 borsa ve token ihraç platformu kapatıldı

Çin, 2017’den beri kripto para alım satımı ve kripto parayla ilişkili diğer faaliyetlere karşı sıkı önlemler alırken hükümetin bu girişimleri, özellikle Devlet Başkanı Şi Cinping’in Blockchain’e açık destek verdiğini gösteren sözlerinin ardından hız kazanmıştı.

Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından dün yayınlanan Çin Finansal İstikrar Raporu’na göre, gelinen noktada ülke çapında faaliyet gösteren 173 kripto para borsası ve token ihraç platformu kapatıldı.

Aynı raporda Çinli Blockchain şirketlerinin %89’unun kendi kripto parasını ihraç etmeye uğraştığı ifade edildi. Ülkede 28,000 Blockchain şirketi bulunduğu belirtilirken bunların sadece 4000’inin Blockchain teknolojisinin kendisiyle ilgili çalışmalar yaptığı, 25,000 kadarının ise yasa dışı para toplama ya da finansal dolandırıcılık yoluyla kendi kripto parasını veya token’ını ihraç etmeyi denediği kaydedildi.

Regülatörler, genellikle herhangi bir gerçek ekibi veya geliştirmesi olmayan sahte kripto paralar ihraç eden dolandırıcı şirketleri hedefliyor. Bu sahte kripto paralar için pazar yerleri sağlayan kripto para borsaları da regülatörlerin gazabına uğruyor.

Son olarak 8BTC’de yer alan habere göre, PBoC bugün Finansal İstikrar Raporu’ndan sonra kripto para spekülasyonundan uzak durulurken Blockchain teknolojisinin geliştirilmesini gerektiğini ifade eden bir infografik yayınladı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap