Çin’in dijital parasının eli kulağında

Çin’in dijital parasının eli kulağında

Paylaş
Çin’in dijital parasının eli kulağında

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden Foxconn’un özel sermaye kolu HCM Capital’in kurucu yönetici ortağı Jack Lee, Çin’in resmi dijital parasının hazır olduğunu ve iki ya da üç ay içinde piyasaya sürülmesini beklediğini söyledi. Lee, “Bence çok yakında göreceğiz […]. Belki iki ila üç ay içinde.” şeklinde konuştu.

CNBC’ye röportaj veren Lee ayrıca ülkenin merkez bankası PBoC’nin yeni parayı sermaye hareketleri üzerindeki gözetimini daha da güçlendirmek için kullanacağını ileri sürdü.

Lee, sözlerinin devamında PBoC’nin halihazırda banknotlardaki seri numaralarla nakit hareketlerini izlediğini ve Blockchain’in bunu yapmanın daha etkili bir yolunu sağlayabileceğini ifade etti.

Çin’in dijital parası için 2014 yılından bu yana araştırma ve geliştirme yaptığı biliniyor.

Bu arada Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, geçtiğimiz ayın sonlarında Blockchain’e açık destek verdiğini ortaya koymuştu. Cinping, “Blockchain’i çekirdek teknolojisindeki bağımsız inovasyonlar açısından bir kırılma noktası olarak görmeli, ana yönleri açıklığa kavuşturmalı, yatırımı artırmalı, birçok kilit teknolojiye odaklanmalı, Blockchain ve endüstriyel inovasyonun gelişimini hızlandırmalıyız.” demişti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap