Çin’de sahte Ripple grubuna operasyon: Milyonlarca XRP ele geçirildi

Çin’de sahte Ripple grubuna operasyon: Milyonlarca XRP ele geçirildi

Paylaş
Uzman Coin: Çin’de sahte Ripple grubuna operasyon: Milyonlarca XRP ele geçirildi

Geçtiğimiz sene Mayıs ayında kripto para madenciliğine yasak getiren ve Eylül ayında da kripto paralarla ilgili neredeyse her işlemi yasaklayan Çin’de, bazı toplulukların oluşmaya devam etmesi dikkat çekiyor.

47 bin üyesi var

Çin polisi son olarak Gansu eyaletinin Baiyin şehrinde yaptığı operasyonla bir piramit şeması organizasyonunu yönettiği belirtilen 7 kişiyi tutukladı. “Ripple UnionPay Community” yani Ripple Birliği Topluluğu adındaki bu grubun 47 binden fazla üyesi olduğu ve çeşitli üyelik paketleri ve ödül vaatleriyle takipçilerden yaklaşık 8.4 milyon XRP topladığı belirtildi. Polis yaptığı operasyonda birçok eşyanın yanı sıra bu coin’lere de el koydu.

Organizasyonun yöneticilerinin, Çin’in en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WeChat üzerinden üye aldıkları ve organizasyonu yaklaşık 1 senedir (2021 Mart’ından bu yana) devam ettirdikleri belirtildi.

Bilindiği üzere dijital yuana geçiş konusunda son derece hızlı bir politika güden Çin, kripto paralara ise hiçbir şekilde sıcak bakmıyor. Çin yasaklarının ardından ülkedeki birçok madenci başta ABD, Rusya ve Kazakistan olmak üzere diğer ülkelere göç etmişlerdi.

Çin son olarak dijital yuanı, Pekin’deki Kış Olimpiyatları’nda kullanmıştı. Özellikle takip sistemi ve harcama limiti tehlikesi sebebiyle Çin halkının da dijital yuana sıcak bakmadığı biliniyor. Yasakların ardından Çin kripto para topluluklarının merkeziyetsiz finans protokollerini kullandıkları belirtiliyordu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap