Çin’de Blockchain Benimsenmesi Artıyor

Çin’de Blockchain Benimsenmesi Artıyor

Paylaş
Çin’de Blockchain Benimsenmesi Artıyor

Cointelegraph’ın haberine göre Çin‘de Blockchain teknolojisinin benimsenme oranı, Çin Merkez Bankası’nın küçük ve mikro işletmeler için Blockchain bazlı özel finansal tahvilleri piyasaya sürmesiyle artmaya devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre bu tahvillerin değeri 20 milyar yuan yani yaklaşık olarak 2.8 milyar dolar…

Yerel yayın organı Sina Finance’in yakın tarihli haberine göre, fonlar özellikle Çinli küçük ve mikro ölçekli şirketlere ekonomideki gelişmelerini sürdürmeleri için kredi vermek için kullanılıyor.

Çin ve Blockchain Teknolojisi

Aralık ayının başlarında Asya merkezli Forkast’ın araştırma kolu olan Forkast Insights, Blockchain teknolojisinin Çin’e nasıl entegre edildiğine dair derinlemesine ve kapsamlı bir araştırma yaptı. Bu araştırmanın sonucunda Çin hükümetinin dijital ekonomiye artan bir önem seviyesi ile yaklaştığını ortaya koydu.

Bunun yanında araştırma, Çin’de Blockchain teknolojisinin hızla olgunlaştığını ve “deneme aşamasının çok ötesinde gerçek dünyadaki pratik kullanım durumlarının” arttığını ifade ediyor.

Öte yandan Kasım ayında yapılan açıklamalarda Çin’in Blockchain gelişiminin 2018’den 2023’e kadar yıllık %65.7’lik bir büyüme oranı göreceği ve teknolojiye harcanan sermayenin 2023’ün sonuna kadar 2 milyar doları aşacağı bildirilmişti.

Çin ve Dijital Yuan

Bunların yanında Çin Merkez Bankası, merkez bankası destekli dijital para birimi çıkarmak için son hız çalışmalarını sürdürüyor. Bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Çin’in dijital yuan’ının test aşamaları başladı. Yapılan açıklamalarda dijital para tabanlı elektronik ödeme sisteminin Shenzhen ve Suzhou şehirlerinde test edileceği belirtildi.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap