Çin, ticari hava seyahatine dijital yuan’ı entegre etti!

Çin, ticari hava seyahatine dijital yuan’ı entegre etti!

Paylaş
BTC Piyasası: Çin, ticari hava seyahatine dijital yuan’ı entegre etti!

Sivil Havacılık Yönetimi ve Çin Ticaret Bankası, yolcuların yeni hizmetlere erişmek için merkez bankası dijital para ünitesini kullanabileceğini söyledi.

Çin’in merkez bankası dijital para ünitesi olan dijital yuan için pilot program başlatıldı. Artık uçak biletlerinin ödemeleri, dijital Yuan kullanılarak yapılabilecek. Yeni tanıtılan platformun, şirketlerin ve girişimcilerin ticari uçak biletlerinin uygun formda ödenmesi için dijital yuanı kullanmalarına imkan sağladığı bildiriliyor. Ek olarak, yolcular platform aracılığıyla yeni hizmetlere erişmek için dijital yuan kullanma fırsatına sahip olacak.

BTC Piyasası: Çin, ticari hava seyahatine dijital yuan’ı entegre etti! 1

Çin, CBDC’ye yönelik çalışmalarını artırdı

Merkez bankası dijital para ünitesi (CBDC) üzerindeki faaliyetlerini gün geçtikçe artıran Çin, son olarak hava seyahati bölümüne bu mevzuyu entegre etti. Mahallî basında çıkan bir habere nazaran, China Merchants Bank ile Çin Sivil Havacılık Yönetimi ortasındaki bir işbirliği, havacılık ağındaki yolcular için süreçleri kolaylaştırmayı amaçlayan bir dijital yuan platformunun tanıtılmasına yer hazırladı.

18 Temmuz’da platformun resmi lansmanını kutlayan açılış etkinliğinde Sivil Havacılık Yönetimi ve China Merchants Bank, CBDC için daha fazla kullanım durumu davetinde bulundu. Sivil havacılık sanayisinin çeşitli alanlarında dijital yuan’ın uygulanmasını keşfetmek için işbirliği yapacaklarını söylediler.

Yayınlanan birtakım raporla nazaran, ülkenin merkez bankası olan Çin Halk Bankası, Çin’in ulaşım ağında dijital yuanın kullanımını faal olarak teşvik ediyor. Özellikle, Pekin Daxing Memleketler arası Havaalanı ve Pekin Başşehir Memleketler arası Havaalanı, 2022’de dijital yuan bazlı teşebbüsleri ile dikkat çekmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap