Çin Pekin’deki Blockchain Projesini Hızlandırma Kararı Aldı

Çin Pekin’deki Blockchain Projesini Hızlandırma Kararı Aldı

Paylaş
Çin Pekin’deki Blockchain Projesini Hızlandırma Kararı Aldı

Çin Devlet Döviz Yönetimi Başkan Yardımcısı Lu Lei, ülkedeki Blockchain ve kripto para politikalarıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Lei tarafından aktarılan bilgilere göre Çin, Blockchain ile ilgili çalışmalarını hızlandırmaya, kripto para konusunu ise yeniden değerlendirmeye başlayacak.

Blockchain Çalışmaları

Pekin’deki yetkililer bundan birkaç ay önce uluslararası finans işlemleriyle ilgili olarak özel bir Blockchain projesi hazırladılar. Bölgedeki yetkililer birkaç aydır test aşamasında olan bu projenin gidişatını hızlandırmak istiyorlar.

Devlet Döviz Yönetimi Başkan Yardımcısı tarafından yapılan açıklamalara göre yetkililer bu projenin “ölçeğini zamanla genişletmek” istiyorlar. Lei tarafından yapılan açıklamalar gösteriyor ki yetkililer bu Blockchain projesini zamanla çok daha geniş kapsamlı “finans işlemleriyle” test etmek, projenin gidişatını bu şekilde hızlandırmak istiyorlar.

Kripto Para Konusu

Lu Lei konu hakkında yaptığı açıklamalarda kripto paralardan ve ülkedeki kripto para regülasyonlarından da bahsetti.

Lei’nin açıklamalarına göre Çin’deki yetkililer son zamanlarda yaşanan gelişmeleri de göz önünde bulundurarak kripto paraları yeniden değerlendirmek, kripto para konusunda olabildiğince etkili adımlar atmak istiyorlar. Kendisinin konu hakkındaki açıklaması şu şekilde:

Hükümet döviz reformlarını kripto para konusunu da kapsayacak şekilde yeniden inceleyecek ve günümüz şartlarına uygun bir mevzuat hazırlamaya çalışacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap