Çin Hükümetine Ait Gazetede Bitcoin Makalesi!

Çin Hükümetine Ait Gazetede Bitcoin Makalesi!

Paylaş
Çin Hükümetine Ait Gazetede Bitcoin Makalesi!

Çin hükümetine bağlı ve ülkedeki en etkili gazetelerden birisi olarak bilinen Xinhua (Yeni Çin), Bitcoin ve blockchain hakkında bir makale yayınlayarak kripto para yatırımcılarını şaşırttı.

”Bitcoin: Blockchain’in Başarılı İlk Uygulaması” adıyla yayınlanan makale geçtiğimiz günlerde Bitcoin hakkında olumsuz açıklamalarda bulunan Çin yönetiminden beklenmeyen bir gelişme olarak ifade edilebilir. Makalenin büyük bir kısmında lider kripto para biriminin özellikleri, madencilik yapısı ve onlarca yıl boyunca hiçbir sorun olmadan çalıştığı belirtilse de, sonlara doğru bunun en çok suçlular tarafından kullanıldığı da vurgulanmakta:

”Şu an için Bitcoin ödemelerini oluşturan en önemli kullanım karta borsa işlemleri ve dark net işlemlerinden oluşuyor.”

Bitcoin’in madencilik için ”aşırı enerji” tüketimi yaptığına da değinen kaynakta, madencilik zorluğu arttıkça bu sektöre girmenin de zorlaştığı belirtilmekte. Şu an için top 10 Bitcoin madencilik havuzunun ağın yüzde 75’ini elinde tutuyor olması da merkeziyetsizlik açısından bir sıkıntı oluşturmakta.

Bitcoin fiyatının stabil kalmasının da zor olduğunu belirten yazarlar, aslında milyonlarca kişiye Bitcoin’i ve bunun özelliklerini anlatmış oldu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap