Çin, Blockchain Şirketlerini Çekmeyi Amaçlıyor

Çin, Blockchain Şirketlerini Çekmeyi Amaçlıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Çin, Blockchain Şirketlerini Çekmeyi Amaçlıyor

Çin’in güneydoğu kıyısında yer alan Fuzhou kenti, blockchain şirketlerini çekmeyi ve dijital iktisadını büyütmeyi amaçlayan bir dizi teşvik açıkladı. 

Yerel idare, Fuzhou’yu blockchain teknolojisi ve inovasyonu için başkan bir merkez olarak konumlandırmayı amaçlıyor. Fuzhou Belediyesi Finans Ofisi ve Çin Komünist Partisi’nin büyük bilgi komitesi tarafından hazırlanan rapora nazaran Fuzhou, onaylanan projelere 500.000 yuan’a (71.811 ABD doları) kadar teşvik vermeyi planlıyor. 

Blockchain Şirketlerine Çeşitli Teşvikler Verilecek

Açıklamaya nazaran Fuzhou’da belirlenen üç sanayi kompleksinde ofis kiralayan şirketler, her 1.000 metrekarelik ofis alanı için 600.000 yuan’a kadar yıllık kira takviyesi alabilecek. 

Yerel idare, devlet sertifikaları alan, makul gelir eşiklerine ulaşan yahut bu teknolojide eğitim hizmetleri sunan mahallî şirketlere ve kurumlara nakit mükafatlar sunacak. Örneğin, devlet tarafından belirlenen kurallara uygun bir blockchain laboratuvarı kuran şirketler 1 milyon yuan’a kadar ödüllendirilebilecek.

Çin’in Fujian eyaletinin başşehri olan Fuzhou, kendisini Çin’in dijital iktisadında bir önder olarak konumlandırılıyor. Kent, Nisan 2018’den bu yana Pekin tarafından desteklenen Dijital Çin Tepesi ve Sergisi’ne mesken sahipliği yapıyor. 

Çin’in merkezi hükümeti, kripto para ticareti ve madenciliğini yasaklamasına karşın blockchain teknolojisinin potansiyelini teşvik ediyor. Devlet Kurulu, 2021 yılında blockchain teknolojisini Çin’in dijital iktisadının yedi ana alanından biri olarak tanımladı. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap