Çıktı-Düştü Demeden Sessizce Bitcoin Birikimi! Milyarlar Konuşuluyor

Çıktı-Düştü Demeden Sessizce Bitcoin Birikimi! Milyarlar Konuşuluyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Çıktı-Düştü Demeden Sessizce Bitcoin Birikimi! Milyarlar Konuşuluyor

Büyük oyuncular yeniden Bitcoin için devredeler. Üstelik bu kez sayı o denli az da değil. Milyar dolarlık eklemeler var. Bu kere bir milyar doların üzerinde BTC‘yi varlıklarına eklediler. Ayrıntılara daima birlikte bakalım.

Bitcoin’in balinaları büyük atılımlar yapıyor

Son datalar Bitcoin (BTC) dünyasında kıymetli bir gelişmeyi ortaya çıkardı. Ekseriyetle “balinalar” olarak isimlendirilen derin cepli Bitcoin sahiplerinden haber var. Buna nazaran son iki hafta içinde başkan kripto para ünitesinde değerli ölçüde birikim yaptı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çıktı-Düştü Demeden Sessizce Bitcoin Birikimi! Milyarlar Konuşuluyor 1

Piyasa istihbarat platformu IntoTheBlock’tan alınan bilgilere nazaran, büyük Bitcoin sahiplerinden ataklar var. Buna nazaran Ağustos ortasından bu yana piyasa pahasına nazaran en yüksek dijital varlıktan değerli ölçülerde satın aldılar. Bunlar, toplam Bitcoin arzının %0,1’ini ya da daha fazlasını elinde bulunduran kişi ya da kuruluşlar. Ayrıyeten yalnızca iki hafta içinde varlıklarına 1,5 milyar dolar bedelinde şaşırtan bir BTC eklediler.

Bitcoin adreslerinde artış

Blockchain takip firması Glassnode da Bitcoin sahipliğinde kayda paha bir eğilim olduğunu bildirdi. Toplam 10 BTC ya da daha fazlasına sahip olan yatırımcı sayısı 157.324’e ulaştı. Buna nazaran son üç yılın en yüksek düzeyine çıktı. Değerli Bitcoin varlıklarına sahip adreslerdeki bu artış, kripto para ünitesine olan ilginin ve yatırımın arttığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çıktı-Düştü Demeden Sessizce Bitcoin Birikimi! Milyarlar Konuşuluyor 2

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, gün içinde küçük dalgalanmalarla birlikte 25.889 dolardan süreç görüyor. Bu istikrar, büyük sahiplerin kıymetli birikimlerinin ve değerli BTC varlıklarına sahip yatırımcıların artan ilgisinin ortasında geliyor.

Stabilcoin’ler piyasa hareketliliğine işaret ediyor

Analitik firması Santiment, birinci altı stablecoin’in toplam piyasa pahasını yakından takip ediyor. Elde ettikleri bilgiler, bu stablecoin’lerin piyasa bedellerindeki son artışın, piyasanın bilakis dönmesinin habercisi olabileceğini gösteriyor.  Kripto para dünyasındaki en büyük altı stablecoin’in piyasa pahası son 18 ayda toplu olarak %25,9 oranında azaldı. Lakin geçtiğimiz Kasım ayında FTX’in çöküşünden bu yana birinci kere büyüme kelam konusu. 22 Ağustos’tan bu yana, toplam piyasa pahaları 663,2 milyon dolar arttı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Çıktı-Düştü Demeden Sessizce Bitcoin Birikimi! Milyarlar Konuşuluyor 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda kripto dünyası, balinaların kıymetli Bitcoin varlıkları biriktirmesi ve büyük Bitcoin adreslerinin sayısının son yılların en yüksek düzeylerine ulaşmasıyla ilgi cazip hareketlere şahit oluyor. Bitcoin’in fiyatı nispeten sabit kalıyor. Ayrıyeten stablecoin’lerin piyasa bedellerindeki artış, kripto para piyasasının kıymetli değişikliklerin eşiğinde olabileceğini gösteriyor. Hem yatırımcılar hem de meraklılar bu gelişmeleri yakından izliyor. Öbür taraftan kripto alanındaki potansiyel değişimleri öngörüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap