ChatGPT’nin memecoin’i piyasayı salladı: Birinci günde 12 milyon dolar!

ChatGPT’nin memecoin’i piyasayı salladı: Birinci günde 12 milyon dolar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ChatGPT’nin memecoin’i piyasayı salladı: Birinci günde 12 milyon dolar!

ChatGPT’nin memecoin’i AstroPepeX, birinci süreç gününde 12 milyon dolarlık hacme ulaştı. Bu harikulâde muvaffakiyetten sonra APX coin’in değerli bir piyasa bedeline sahip olacağı öngörüldü.

İlk günde 12 milyon dolar

CroissantEth ismindeki anonim bir Ethereum geliştiricisi, ChatGPT’nin yapay zeka güçlerini ve blokzincir teknolojisini muvaffakiyetle birleştirerek, kripto para dünyasında büyük ilgi gören bir ERC-20 kripto tokeni olan AstroPepeX’i piyasaya sürdü. Bu yeni memecoin, birinci günde 12,9 milyon dolarlık ticaret hacmine ulaşarak listelere süratli bir giriş yaptı.

Tokenın imajı CroissantEth tarafından, diğer bir OpenAI uygulaması olan metinden manzaraya yapay zeka oluşturucu DALL-E kullanılarak oluşturuldu. Ayrıyeten AstroPepeX için APX kodu belirlendi.

CroissantEth, Decrypt’e yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı: “Yaptığım şey, kolaylık açısından GPT’yi standart ERC20 kontratına dahil etmekti, zira bunun birinci deneme için inançlı olduğunu hissettim.”

Memecoin’in yaratılmasını bir talih yapıtı olarak pahalandıran geliştirici, “ChatGPT’nin yeteneklerini Ethereum’daki akıllı mukavelelerle birlikte test etmeye çalışırken aniden bir aydınlanma yaşadım.” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap