Charles Hoskinson, Bitcoin’in gelecekteki rekabet gücü için yol haritasına muhtaçlığı olduğunu söylüyor

Charles Hoskinson, Bitcoin’in gelecekteki rekabet gücü için yol haritasına muhtaçlığı olduğunu söylüyor

Paylaş
BTC Piyasası: Charles Hoskinson, Bitcoin’in gelecekteki rekabet gücü için yol haritasına muhtaçlığı olduğunu söylüyor

LONDRA – Kripto para bölümünün önde gelen isimlerinden Charles Hoskinson, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in rekabetçi kalabilmesi için mevcut teknolojisinin ötesine geçmesi gerektiğinin altını çizdi. Bitcoin’in tarihî kıymetine işaret eden Hoskinson, teknolojik ilerlemelerin Bitcoin’in kripto dünyasındaki kıymetinin devamı için çok kıymetli olduğunu vurguladı.

Hoskinson, Bitcoin’in mevcut pazar pozisyonu ile Microsoft Windows’un bilgisayar sanayisindeki geçmiş hakimiyeti ortasında paralellikler kurdu. Windows’un taşınabilir teknolojinin yükselişine ahenk sağlaması ya da önder pozisyonunu kaybetme riskiyle karşı karşıya kalması üzere, Bitcoin’in de kripto para altyapısındaki tesirini korumak için değişimi benimsemesi gerektiğini öne sürdü.

Bu yazının kaleme alındığı tarih itibariyle Bitcoin bir evvelki tepesini aşmış değil ve 44.000 $ düzeyini aşma teşebbüslerinin başarısız olmasının akabinde 43.724 $ düzeyinden süreç görüyor. Bu durum, dijital para ünitesinin haftalık %10’un üzerinde yarar elde etmesine karşın gerçekleşti. Yeni bir doruğa ulaşılamaması, Bitcoin’in geleceği ve stratejik bir yol haritasına olan potansiyel gereksinimi hakkında tartışmalara yol açtı.

Hoskinson, Cardano’nun akıllı mukaveleler ve interaktif olmayan iş delili (PoW) uygulamasını, Bitcoin’in şimdiki kalmasına yardımcı olabilecek yenilik çeşidine örnek olarak gösterdi. Cardano’daki bu gelişmeler, blok zinciri teknolojisini daha erişilebilir ve verimli hale getirmede ileriye dönük adımlar olarak görülüyor.

Microsoft Windows ile yapılan karşılaştırma uyarıcı bir öykü niteliğindedir; yenilik yapma isteği olmadan, sanayi paradigmaları değiştikçe en esaslı teknolojiler bile geride kalabilir. Hoskinson’ın yorumları, kripto topluluğu içinde Bitcoin’in evrim geçirmesi gerektiği ya da teknolojik açıdan daha gelişmiş platformlar tarafından geçilme riski taşıdığı istikametinde giderek artan bir hissiyatı yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap