Chainlink balinalarının alım çılgınlığı: LINK fiyatı yüzde 6,30 artış gösterdi

Chainlink balinalarının alım çılgınlığı: LINK fiyatı yüzde 6,30 artış gösterdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Chainlink balinalarının alım çılgınlığı: LINK fiyatı yüzde 6,30 artış gösterdi

Santiment zincir üstü tahlil toplayıcısı tarafından paylaşılan datalara nazaran Chainlink cüzdanlarında hareket yaşanıyor. Datalara nazaran değerli bir kademedeki kripto “köpek balığı” cüzdanlarının, bu hafta toplu hâlde LINK coin’leri biriktirdiği görülüyor.

Sadece birkaç gün içinde, Chainlink’te milyonlarca ABD dolarını ele geçirmeyi başardılar. Bu birikim gerçekleşirken Chainlink fiyatı salı gününden bu yana yükseliyor ve şu anda yaklaşık yüzde 7’lik bir artış kaydetti.

LINK köpek balıkları birikim çılgınlığında

Santiment’in X gönderisine nazaran 10.000 LINK ile 100.000 LINK içeren büyük köpek balığı cüzdanları (toplamda 3.127 cüzdan), bu hafta pazar gününden bu yana Chainlink’te neredeyse 10 milyon dolar satın aldı. Bu cüzdanların sayısı Eylül 2022’nin başından bu yana en yüksek düzeye çıktı.

Şu anda 3 Eylül’den bu yana 90.000-100.000 LINK tutan yaklaşık 100 yeni cüzdan var ve bu da yüzde 3,2’lik bir artış manasına geliyor. Bu toplam cüzdanlar (hem eski hem de eylül ayından bu yana açılanlar), şu anda geçtiğimiz yıl satın alınan tüm LINK arzının yüzde 0,154’ünü içeriyor.

Balancer, Chainlink fiyat akışını entegre ediyor

Chainlink, büyük bir merkezi olmayan borsa olan (aynı vakitte büyük bir DeFi protokolü olan) Balancer’ın, Chainlink Fiyat Beslemelerini, Arbitrum ana ağına entegre ettiğini duyurdu. Bunlar Balancer’ın, üzerine yatırılan büyük ölçüde ETH için inançlı fiyatlandırma sağlamasına yardımcı olacaktır.

Chainlink Feeds, stake edilmiş Ethereum’u temsil eden wstETH, rETH ve cbETH üzere çeşitli token’ için fiyat dataları sağlayabilir. Bu beslemeler olmadan büyük hacimli stake edilmiş Ethereum alım satımları için birleştirilebilir bir istikrarlı havuz oluşturmak sıkıntı bir iş hâline gelir.

Altcoin geçtiğimiz birkaç yıl içinde milyarlarca USD pahasında akıllı mukavele ile çalışan çeşitli büyük DeFi protokollerine güvenlik sağlayarak bunları borsa kesintilerinden, flash crash datalarından, manipülasyon akınlarından vb. korumuştur.

Staking son vakitlerde daha tanınan hâle geldiğinden Balancer DeFi protokollerine ekstra güvenlik sağlamaya karar verdi.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap