Chainlink, Amazon ile Web3’ün geleceğini inşa etmeyi hedefliyor 

Chainlink, Amazon ile Web3’ün geleceğini inşa etmeyi hedefliyor 

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Chainlink, Amazon ile Web3’ün geleceğini inşa etmeyi hedefliyor 

Investing.com – Chainlink geliştiricileri, Chainlink BUILD programıyla Web3 projelerinin büyümesi için geliştiricilere ekosistemdeki çeşitli hizmetlerin kapısını açarken teknik takviye de vermeyi vadediyor.

Bu kapsamda Chainlink, programa katılan geliştiricilere daha düzgün hizmet verebilmek için Amazon Web Services (AWS) ile iştirak kurduğunu açıkladı. Buna nazaran Chainlink, AWS paydaşlığıyla; Web3 projelerine uzman AWS hesap temsilcilerine erişim, BUILD programı kapsamında 5.000 dolara kadar AWS kredisi ve çeşitli AWS programlarına erişim üzere avantajlar sunacak.

Chainlink BUILD, bu hizmetlerle Web3 projelerini ekosistemine dahil ederek son teknoloji uygulamalar oluşturmalarına, üretkenliği artırmalarına ve pazara ahenk sağlamalarına imkan tanımayı hedefliyor.

Chainlink BUILD programıyla şimdiye kadar birçok Web3 projesine dayanak sağlandı. Bunların başında; PLEXUS, Brickken, Akron Finance, Blue Kraken Online, Cryptum ve Devium üzere projeler bulunuyor.

Kripto projeleri için oracle hizmetiyle zincir dışı bilgi sağlama alanında uzmanlaşmış bir protokol olan Chainlink, son devirlerde süratle gelişmekte olan Web3 dalının kıymetli bir oyuncusu olma yolunda ilerliyor. Bu yolla ekosistemini genişletmeyi hedefleyen Chainlink geliştiricileri, BUILD programıyla Web3 alanında güvenlik öncelikli olarak topluluğa yarar sağlayacak Web3 projelerinin gelişmesinde değerli bir rol oynamak istiyor.

Bu yolda AWS’nin gücünü de gerisine alan Chainlink, önümüzdeki periyotlarda ekosistemi üzerinden yüksek talep görme potansiyeline ulaşabilecek projelerin yükselmesini sağlayabilir.

Chainlink, Web3 alanında sağlam bir altyapı oluşturma yolunda devam ederken ekosistemin mahallî varlığı LINK, 3,55 milyar dolar piyasa bedeliyle en büyük 20 kripto para ortasında yer alıyor.

LINK, Nisan ayında 8,8 dolara kadar süratli bir yükseliş gördükten sonra bu bölgede kalıcı olmadı ve 7,3 dolar dayanağı altına sarkarak bugün 6,8 dolar düzeyinde hareket ediyor. Hafta başından bu yana %2 paha kaybıyla devam eden LINK, Nisan ayı başından bu yana %10’a yakın düzeltme gördü. Kripto para yılbaşından bu yana ise %25 paha çıkarıyla devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap